Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Friday, 14. June 2024

Investoři se vrhají do BTC: Příliv více než 1 miliardy dolarů pohání ETF rally, cena překonala 71 000 dolarů

Virarosi

Údaje o inflaci, které byly nižší, než se očekávalo, a dominantní bitcoin vyvolaly návrat k investování do kryptoměn, přičemž v čele stojí USA. Na Ethereum však informace o regulačních kontrolách vrhá stín, což vede k odlivu této druhé největší kryptoměny na světě.

Společnost CoinShares, přední správce digitálních aktiv, hlásí druhý týden po sobě pozitivní příliv kryptoměnových investičních produktů v celkové výši 932 milionů dolarů. Bitcoin, stále kontroverzní „digitální zlato“, které právě překonalo hranici 71 000 dolarů během několika týdnů, je jasným lídrem a přilákalo neuvěřitelných 942 milionů dolarů.

Tento býčí sentiment zřejmě souvisí s nedávnou zprávou o indexu spotřebitelských cen (CPI) v USA, která podpořila naděje na méně agresivní zvyšování úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému. Historicky jsou nižší úrokové sazby vnímány jako příznivé pro rizikovější aktiva, jako je Bitcoin.

USA posiluje své BTC svaly

Spojené státy si upevnily pozici globálního kryptocentra. Americký trh ETF, relativně nový hráč ve hře, se dostal na první místo s přílivem přesahujícím chladnou miliardu dolarů.

Dokonce i Grayscale, významná kryptoinvestiční společnost, která byla od lednového spuštění Bitcoin ETF svědkem odlivu téměř 17 miliard dolarů, zaznamenala s prvním menším přílivem 18 milionů dolarů záblesk naděje.

To naznačuje možný posun v náladě investorů, kteří možná považují zavedený fond Grayscale za bezpečnější sázku ve srovnání s novějším ETF.

Smíšená situace pro altcoiny

Zatímco bitcoin se vyhřívá v záři reflektorů, ostatní kryptoměny představují smíšený obrázek. Solana (SOL), Chainlink (LINK) a Cardano (ADA) – všechny významné altcoiny – dokázaly přilákat skromný příliv ve výši téměř 5 milionů dolarů, 3,7 milionu dolarů a téměř 2 miliony dolarů.

Ethereum, často označovaný za „krále altcoinů“, se však nachází v nejisté pozici. Investiční produkty založené na ethereu zaznamenaly znepokojivý odliv více než 23 milionů dolarů.

Tato negativní reakce může pramenit z blížícího se rozhodnutí americké Komise pro cenné papíry (SEC) o potenciálním ETF na bázi Etherea. Regulační nejistota má tendenci investory děsit a verdikt SEC se teprve ukáže.

Nižší objemy naznačují opatrný optimismus

Navzdory pozitivním přílivům klíčový ukazatel vykresluje poněkud jiný obrázek. Objemy obchodů za týden byly výrazně nižší ve srovnání s březnem, kdy bylo dosaženo maxima 40 miliard USD.

To naznačuje opatrný přístup investorů. I když se možná vrhají zpět do kryptoměn, pravděpodobně tak činí rozvážnými kroky, obávajíce se přirozené volatility trhu.

Přidejte komentář