Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Saturday, 20. July 2024

SOL na prahu exploze ceny na historická maxima

BidAskBit

Společnost Solana Mobile, která stojí za vůbec prvním chytrým telefonem s integrovanou kryptopeněženkou, se po nečekaném úspěchu modelu Saga chystá představit svůj druhý smartphone připravený na kryptografii. Podle nejnovějších zpráv bude mít nový telefon podobné funkce jako původní telefon, ale bude levnější a bude mít jiné hardwarové specifikace.

Solana Saga 2.0: Saga Saga 2: cenově dostupnější kryptofon

Solana údajně připravuje vydání dalšího kryptografického smartphonu.

Tento ambiciózní projekt navazuje na raketově rostoucí prodeje modelu Solana Saga, který byl představen v roce 2023. Telefon se poprvé začal prodávat v květnu loňského roku a o čtyři měsíce později, v srpnu, byla jeho cena snížena z 1 000 USD na 599 USD. Dnes se za neotevřené zařízení Saga na tržištích, jako je eBay, platí neuvěřitelných 3 200 dolarů. Solana očekává, že nový špičkový smartphone se systémem Android pomůže vyrovnat vysokou poptávku po přístroji Saga.

Prodeje telefonu Solana Saga byly zpočátku nevalné, ale zařízení se rychle vyprodalo poté, co si obchodníci s kryptoměnami uvědomili, že k nim zdarma přichází airdrop meme mincí BONK v hodnotě vyšší, než je cena samotného telefonu.

Stejně jako původní telefon Saga je i jeho nástupce vybaven stejnými funkcemi pro kryptoměny, včetně vestavěné kryptopeněženky, decentralizovaného obchodu s aplikacemi (dapp) a upraveného softwaru pro Android. Nový kryptofon však bude mnohem levnější. Tento strategický krok má za cíl přilákat širší publikum než jen první osvojitele a zaryté fanoušky Solany.

Kromě toho, že smartphone, který bude brzy uveden na trh, bude mít levnější cenu, očekává se také, že bude mít jiný hardware než jeho předchůdce Saga. 

Další fenomenální rallye v plném proudu?

Zpráva o cenově dostupnějším pokračování smartphonu Saga přichází v době, kdy se cena tokenu SOL po loňské parabolické rallye ochlazuje. Tehdy masivní nárůst ceny SOL doprovázelo zvýšení obchodní aktivity v síti Solana, díky kterému se objemy obchodů na decentralizovaných burzách (DEX) založených na SOL poprvé v historii překlopily na úroveň Etherea. 

SOL se nyní obchoduje za 96,36 USD za minci poté, co v prosinci loňského roku překonal hranici 122,90 USD. Podle údajů poskytnutých společností DefiLlama se navíc objem na DEXu Solana za posledních 24 hodin propadl na 615 milionů dolarů, což je jen o něco málo více než polovina objemu 1 miliardy dolarů oproti Ethereu.

I když klíčovou roli nepochybně hraje výkonnost širšího kryptotrhu, nebetyčný zájem o chytré telefony Solana by mohl býkům SOL opět zatopit. Existuje možnost, že nový telefon vyvolá masové přijetí a vynese SOL do nových výšin.

Přidejte komentář