Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Saturday, 20. July 2024

Bitcoin stoupá na 59 tisíc dolarů po miliardových investicích od nových velryb

BidAskBit

Bitcoin se po týdenním poklesu odrazil a v úterý se obchodoval nad 59 000 USD, což představuje 5% pokles oproti minulému týdnu. Analytici připisují nedávný pokles bitcoinu krachující burze Mt. Gox, která začala splácet své závazky věřitelům. Investoři mohou na přístup ke svým prostředkům čekat až 90 dní. Nicméně potvrzené splátky, o nichž svědčí převod 47 228 BTC z cold peněženky wallet s Mt. Gox na novou adresu určenou pravděpodobně pro splátky, vyvolaly reakce trhu.

Německé úřady a jejich vliv na trh

Dalším faktorem, který ovlivnil trh, jsou německé orgány činné v trestním řízení, které převádějí velké množství bitcoinů na burzy. Začátkem tohoto roku zabavil německý Spolkový kriminální úřad 49 857 BTC provozovatelům pirátské webové stránky Movie2k.to, která byla naposledy aktivní v roce 2013. Od poloviny června vláda prodala více než 10 000 BTC, což vyvinulo tlak na pokles tržní ceny bitcoinu. Následně investoři, kteří věří, že trh možná reagoval přehnaně, mohli tuto situaci vnímat jako příležitost k levnému nákupu.

Obnovení trhu po prodeji ze strany německých úřadů

V souvislosti s tím v úterý německé úřady získaly zpět z burz kryptoměny v hodnotě přes 200 milionů dolarů, což napomohlo oživení trhu. Tento krok znovu vyvolal optimismus mezi investory, kteří nyní vidí příležitost v současných cenových úrovních bitcoinu.

Ztráty nových bitcoinových velryb

Podle vedoucího výzkumu společnosti CryptoQuant Julia Morena ztratily nové bitcoinové velryby za poslední dva týdny přibližně 1 miliardu dolarů. Tito noví investoři dosahovali zisků v prvním čtvrtletí letošního roku, zatímco dlouhodobější investoři do Bitcoinu své zisky vyplatili na začátku června. Nedávný pokles znatelně snížil objem nerealizovaných zisků, především v důsledku prodeje ze strany dlouhodobých držitelů.

Poměr MVRV a tržní dynamika

Poměr MVRV, který porovnává tržní a realizovanou hodnotu, je nyní přibližně 1,5. To znamená, že účastníci trhu mají v průměru nerealizovaný zisk ve výši 50 %. Tento trend naznačuje, že za nedávným pohybem cen stáli převážně dlouhodobí držitelé, kteří vybírali zisky. Tím, že prodali své mince novým kupcům za vyšší ceny, snížili průměrný nerealizovaný zisk v celé síti.

Bitcoin (BTC) uzavřel minulý týden na ceně přibližně 55 850 USD, což odráží 11% pokles oproti závěrečné ceně z předchozího týdne, která činila přibližně 62 775 USD. Po celý týden byl patrný silný prodejní tlak, ve čtvrtek se BTC obchodoval až na úrovni 53 500 USD, poté se odrazil k 58 250 USD a nakonec uzavřel na 55 850 USD. Tento týden ukáže, zda Bitcoin dokáže udržet svůj vzestupný trend a dosáhnout nových maxim.

Přidejte komentář