Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Saturday, 20. July 2024

Bitcoin před údaji o CPI: Jakým výzvám čelí trh s kryptoměnami?

Virarosi

Na začátku července Bitcoin a širší trh s kryptoměnami čelily nečekaným výzvám, které způsobily odchýlení od předchozích býčích očekávání. Co se stalo? Opožděné spuštění spotových ETF pro Ethereum dne 2. července a zprávy o masivních prodejích BTC ze strany vlád USA a Německa značně tlumily náladu na trhu. To vše předcházelo důležitým událostem, které by mohly ovlivnit další vývoj.

Údaje o indexu spotřebitelských cen (CPI)

Očekávání se nyní soustřeďují na nadcházející údaje o indexu spotřebitelských cen, které jsou plánované k zveřejnění 11. července. Tato data mají klíčový vliv na krátkodobou trajektorii Bitcoinu. Analytik CrypNuevo zdůraznil, že v případě, že údaje ukážou nižší inflaci, může to vést k možnému snížení úrokových sazeb. Historicky takové kroky přispěly k růstu cen Bitcoinu, což je faktor, který trh pozorně sleduje.

Stav na trhu a očekávání

Podle hodnocení společnosti 10x Research Bitcoin nedávno dosáhl počátečních cílů poklesu na hranici kolem 55 000 USD a momentálně se jeví jako přeprodaný v krátkodobém horizontu. Klíčovými katalyzátory pro možné oživení trhu jsou také očekávané makroekonomické události a rozhodnutí Securities and Exchange Commission (SEC) ohledně schválení ETF pro Ethereum.

Nejistota na trhu a dopady očekávaných dat o CPI

Přetrvávající nejistoty na trhu vyzývají k opatrnosti, pokud jde o střednědobý výhled. Nadcházející zveřejnění údajů o CPI bude mít značné důsledky jak pro tradiční, tak pro kryptoměnové trhy. Očekává se, že tato data ovlivní náladu investorů a mohou mít vliv na rozhodnutí Federálního rezervního systému ohledně budoucí monetární politiky.

Přidejte komentář