Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Friday, 14. June 2024

Asijský devizový trh reaguje na stabilizaci dolaru

Capxmaster

V pondělí zaznamenal asijský devizový trh pokles většiny měn, když dolar po pátečním propadu našel svou stabilitu. Tento vývoj nastal poté, co trhy reagovaly na slabší než očekávané údaje o mzdách, což zvýšilo očekávání dalšího snížení úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému (Fed).

Oslabení japonského jenu a další reakce na trhu

Japonský jen patřil k nejvíce oslabujícím měnám v Asii, když obrátil svůj kurz po minulotýdenní intervenci, která měnu odrazila od 34letých minim. Očekávání snížení úrokových sazeb ve Spojených státech dále oslabovala většinu regionálních měn.

Obrat na trhu s japonským jenem a pohled do budoucna

USD/JPY, pár nepřímo úměrný síle japonského jenu, vzrostl o 0,6 % v pondělí. Zatímco japonské úřady mohou mít kapacitu k dalším intervencím, celkové makroekonomické prostředí pro jen zůstává negativní.

Australský dolar a očekávání na zasedání RBA

AUD/USD vzrostl o 0,1 % a přiblížil se dvouměsíčním maximům v reakci na očekávání zasedání australské centrální banky (RBA). RBA pravděpodobně ponechá sazby beze změny, ale silnější než očekávaná inflace by mohla vést k diskusi o dalších krocích.

Dolar a obnovená naděje na snížení sazeb

Dolar se v pondělí stabilizoval, protože slabé údaje o zaměstnanosti podpořily očekávání dalšího snížení sazeb ze strany Fedu. Obchodníci budou sledovat vystoupení klíčových představitelů Fedu v tomto týdnu.

Přidejte komentář