Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Saturday, 20. July 2024

Elon Musk se znovu setkává s prezidentem Javierem Milei, podporovatelem Bitcoinu: „Doporučuji investovat v Argentině“

Virarosi

Generální ředitel společností Tesla a SpaceX Elon Musk a argentinský prezident Javier Milei se v pondělí setkali na okraj 27. výroční globální konference Milkenova institutu, což bylo jejich druhé setkání během necelého měsíce.

Co se stalo: Na sociální platformě X byla zveřejněna fotografie technologického vládce s prezidentem Milei, na které oba nadšeně pózují s palci nahoru.

Na snímku je také generální tajemnice předsednictví Karina Mileiová a argentinský velvyslanec ve Spojených státech Gerardo Werthein.

„Doporučuji investovat v Argentině,“ poznamenal Musk při zveřejňování snímku.

Oba zastánci volného trhu jsou hlavními hosty každoroční akce, která se koná v kalifornském Beverly Hills a na níž se setkávají osobnosti z oblasti financí, technologií, sportu a médií, aby diskutovaly o nejzávažnějších globálních problémech.

Proč je to důležité: Musk a prezident Milei se poprvé setkali minulý měsíc v továrně na elektromobily Tesla v Texasu.

Podobné kamarádství a focení pak bylo na pořadu dne a Musk to komentoval slovy: „Na vzrušující a inspirující budoucnost!“

Miliei sdílela fotografii, na které si podávají ruce, s popiskem „Ať žije svoboda“.

Musk i Milei jsou známí svým pro-kryptoměnovým postojem. Šéf Tesly již dříve hovořil o svých podílech v Bitcoinech a o aktivní podpoře meme coinu Dogecoin.

Na druhou stranu prezident Milei pochválil model růstu bitcoinu založený na nedostatku a označil toto aktivum za způsob, jak vrátit lidem peněžní moc. Mnozí dokonce zašli tak daleko, že po jeho vítězství zkoumali možnost, že by se Bitcoin stal v zemi zákonným platidlem.

Synergie mezi těmito dvěma podobně smýšlejícími osobami by mohla v budoucnu vést k potenciální spolupráci v oblasti kryptoměn.

Přidejte komentář