Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Friday, 14. June 2024

Donald Trump vyzývá k ukončení kritického postoje ke kryptoměnám v Americe a zasazuje se o jejich začlenění do společnosti

Virarosi

Donald Trump, bývalý americký prezident a současný prezidentský kandidát, ve středu uspořádal ve svém letovisku Mar-a-Lago na Floridě speciální akci pro majitele NFT, na které vyjádřil podporu kryptoměnám.

Předpokládaný republikánský prezidentský kandidát uspořádal akci pro fanoušky, kteří si zakoupili nejméně 47 jeho NFT, z nichž každý stál 99 dolarů.

Během diskuze s otázkami souhlasil s jedním z účastníků, který uvedl, že mnoho kryptoměnových podniků opouští zemi „kvůli nepřízni“. Pravděpodobně poukázal na nedávná donucovací opatření Komise pro cenné papíry proti kryptografickým společnostem, včetně lídrů v Binance a Coinbase, za údajné nabízení neregistrovaných cenných papírů.

Trump zpochybňuje Bidenovo porozumění kryptoměnám

Trump si také rýpl do současného prezidenta Joea Bidena a naznačil, že kryptoměnám vůbec nerozumí. Dále kritizoval demokraty a tvrdil, že jsou silně proti kryptoměnám.

Vláda pod vedením současného prezidenta Bidena mezitím chce pro toto odvětví přísnější pravidla.

StanChart předpovídá, že Trumpovo vítězství by mohlo posílit trh s kryptoměnami

Donald Trump byl dříve otevřeným kritikem bitcoinu a dalších kryptoměn a opakovaně vyjadřoval obavy z těchto aktiv. V červenci 2019 dal najevo svůj nesouhlas, když je označil za „ne peníze“ a kritizoval jejich volatilitu a nedostatek základní hodnoty. Dále tvrdil, že tato aktiva mohou být využívána k nezákonným činnostem, jako je obchod s drogami.

Navzdory tomu se tento přední republikánský kandidát během své volební kampaně hlásil k pro-krypto postoji. V lednu se zavázal, že pokud bude v listopadu zvolen prezidentem, zabrání zřízení digitální měny centrální banky (CBDC), přičemž se odvolával na snahu ochránit Američany před nadměrným zásahem vlády.

„Taková měna by federální vládě poskytla absolutní kontrolu nad vašimi penězi. Mohli by vám peníze vzít a vy byste ani nevěděli, že jsou pryč,“ řekl.

Tento týden analytik společnosti StanChart Geoff Kendrick naznačil, že kryptoměny by mohly z druhého Trumpova funkčního období těžit. Tvrdil, že za obnovené Trumpovy administrativy by mohlo dojít k obecně příznivému dopadu díky příznivějšímu regulačnímu klimatu.

Přidejte komentář