Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Wednesday, 22. May 2024

Zvěsti o možném ETF na Litecoin podnítily nárůst o 10 %, přičemž instituce naznačují zájem

BidAskBit

Zvěsti o potenciálním burzovně obchodovaném fondu (ETF) Litecoin (LTC) vyvolaly výrazný nárůst ceny a digitální aktivum posílilo o 10 % v souvislosti se spekulacemi o zájmu institucí. Novinářka Eleanor Terrettová z Fox Business prostřednictvím příspěvku na X (dříve Twitter) odhalila poznatky naznačující rostoucí zájem institucí o Litecoin ETF.

Terrettová sdílela: „SCOOP: Slyším hovory na institucionální úrovni o možném zájmu o Litecoin ETF. Logika je taková, že kvůli funkční podobnosti LTC s BTC může být SEC nakloněna jeho schválení, možná dokonce více než ETH.“

Proč by mohlo vzniknout spotové ETF na Litecoin?

Toto prohlášení přichází v klíčové době, kdy se trh s kryptoměnami nadále potýká s regulatorní nejistotou a rostoucím zájmem tradičních finančních institucí. Terrett k tomu přidal i nedávné kroky společnosti Coinbase Derivatives, která hodlá spustit futures kontrakty na Dogecoin, Litecoin a Bitcoin Cash, přičemž všechny tyto kontrakty budou spuštěny 1. dubna 2024.

Tyto futures kontrakty, jak je podrobně popsáno, jsou součástí strategického kroku společnosti Coinbase k diverzifikaci její nabídky s využitím přístupu samocertifikace podle nařízení CFTC 40.2(a). Tento přístup umožňuje subjektům zavádět nové produkty bez výslovného souhlasu CFTC, pokud jsou v souladu se zákonem o komoditních burzách a doprovodnými předpisy.

Nedávná klasifikace Etherea (ETH) a Litecoinu (LTC) jako komodit Komisí pro obchodování s komoditními futures (CFTC) v soudním procesu proti KuCoinu navíc přidala další vrstvu legitimity do diskuse o regulačním postavení Litecoinu. Žaloba CFTC zdůrazňuje její pohled na některé kryptoměny jako na komodity.

Uprostřed těchto regulačních vyjasnění a vývoje se zintenzivnily diskuse o potenciálním schválení spotového ETF Litecoin. Luke Martin, renomovaný kryptoanalytik, zopakoval tento názor a naznačil, že schválení ETF Ethereum by mohlo vydláždit cestu dalším „starým altcoinům“, jako je Litecoin, které mohou mít silnější argumenty pro to, aby nebyly klasifikovány jako cenné papíry.

Uvedl: „Když ETF ETH spustí a projde, otázka se pak stává zejména se záznamem SEC versus tokeny […] existují další staré altcoiny dinosaurů, které můžete udělat téměř silnější případ [že] nejsou cenným papírem, jeden, který zní směšně, ale pokud se nad tím hluboce zamyslíte, je to pravda – Dogecoin byste pravděpodobně mohli snáze dokázat, že není cenným papírem než ETH. Proč by nemohli spustit Litecoin, Dogecoin?“

Alan Austin, výkonný ředitel nadace Litecoin Foundation, k tomu dodal, že je nadšený z vyhlídek spotového ETF Litecoin a prohlásil: „Řeknu to znovu, ať ETF milujete, nebo nenávidíte, první společnost, která spustí ETF Litecoin, ho rozdrtí!“

Přidejte komentář