Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Wednesday, 22. May 2024

Morgan Stanley schválí bitcoinové ETF v příštích dvou týdnech

Virarosi

V oblasti bitcoinu se schyluje k monumentálnímu posunu, protože se objevily důvěrné zprávy, že Morgan Stanley, titán ve finančním sektoru, je připraven schválit bitcoinové ETF na své platformě během příštích dvou týdnů. Tuto převratnou zprávu poprvé přinesl známý kryptokomentátor Andrew z Arch Public (@AP_Abacus) prostřednictvím X (dříve Twitter).

Podle Andrewa: „UPDATE: několik zdrojů potvrzuje, že Morgan Stanley se chystá schválit Bitcoin ETF na své platformě během příštích dvou týdnů. Zdroje pocházejí zevnitř MS, zevnitř firem zabývajících se BTC ETF a z právních insiderů přiléhajících k oběma. Morgan Stanley drží více než 1,5 T USD v klientských aktivech.“ Toto prohlášení vzbudilo značný zájem a spekulace napříč finanční a BTC komunitou.

Eric Balchunas, expert na ETF agentury Bloomberg, v reakci na Andrewův tweet předvedl směs optimismu a skepse, když uvedl: „Cítím se správně, nepochybuji o vás, ale jaký je zdroj?“. Andrew, zachovávající důvěrnost svých informátorů, odpověděl stručně „DM“, čímž naznačil diskusi v soukromé zprávě pro další podrobnosti.

Nabídne Morgan Stanley svým klientům bitcoinové ETF?

Toto odhalení není zcela nečekané, protože zvěsti o zájmu Morgan Stanley o BTC ETF kolují již od konce února. Zprávy naznačují, že finanční behemoth byl zapojen do procesů due diligence za účelem začlenění spotových produktů Bitcoin ETF do svých makléřských nabídek. Tyto informace pocházejí od osob obeznámených s touto záležitostí.

Morgan Stanley, přední společnost v oblasti alternativních investic a soukromých trhů, která se může pochlubit více než 150 miliardami dolarů ve spravovaných aktivech, se v roce 2021 dostala na titulní stránky novin jako první velká americká banka, která poskytla své bohaté klientele přístup k BTC fondům.

Během svého hovoru k výsledkům za první čtvrtletí roku 2021 potvrdil tento gigant v oblasti správy majetku svůj krok vystavit své klienty spravující majetek Bitcoinu prostřednictvím dvou externích kryptofondu. Tyto fondy, o nichž se má za to, že je nabízely společnosti Galaxy Digital a NYDIG, znamenaly první vstup banky do Bitcoinu.

Zavedení spotových BTC ETF ve Spojených státech, které v lednu schválila Komise pro cenné papíry (SEC), představovalo pro toto odvětví přelomový okamžik.

Přestože do těchto produktů již byly nasměrovány miliardy dolarů, očekává se, že jejich plný potenciál se uvolní, jakmile budou k dispozici prostřednictvím hlavních sítí registrovaných investičních poradců (RIA) a platforem makléřů-dealerů, včetně těch, kteří jsou spojeni s významnými firmami, jako jsou Merrill Lynch, Morgan Stanley a Wells Fargo.

Od včerejška hostí americký trh 10 spotových bitcoinových ETF, přičemž v objemu aktiv vedou IBIT společnosti BlackRock a FBTC společnosti Fidelity. Přesné ETF, které hodlá Morgan Stanley nabízet, zůstávají nespecifikovány, ačkoli historie firmy naznačuje strategický proces výběru upřednostňující inovace i zájem klientů.

Nadcházející rozhodnutí společnosti Morgan Stanley schválit bitcoinové ETF podtrhuje rostoucí integraci spotových bitcoinových ETF do tradičních finančních služeb. Tento krok, pokud se potvrdí, by mohl významně ovlivnit trh a dále podpořit příliv peněz do těchto ETF.

Přidejte komentář