Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Friday, 14. June 2024

Umělá inteligence: Cesta k dlouhodobému úspěchu

Capxmaster

Investice do umělé inteligence (AI) se stávají rychlým trendem v podnicích, které se snaží zvýšit svou produktivitu a inovovat ve spotřebitelských i podnikových segmentech trhu. V následujícím desetiletí by se tento trend mohl stát obrovskou příležitostí pro růst, což znamená, že investoři, kteří umí identifikovat společnosti s potenciálem využití této příležitosti, by mohli dosáhnout významných zisků.

Zde jsou dvě společnosti, které se zaměřují na AI a mají potenciál být lukrativními dlouhodobými investicemi:

Palantir Technologies

Společnost Palantir Technologies (PLTR) poskytuje software pro analýzu dat s využitím AI, který využívají organizace od armády až po firmy ze žebříčku Fortune 500. Ačkoli akcie společnosti zažívaly v posledních letech volatilitu, od svého dna v roce 2022 vzrostly o přibližně 230 %.

Nedávné finanční výsledky naznačují solidní podnikání společnosti Palantir. Její tržby se za posledních pět let ztrojnásobily a v prvním čtvrtletí roku 2023 vykázala meziroční nárůst o 21 %, díky růstu počtu zákazníků o 69 %. Růst počtu zákazníků otevírá dveře pro další expanzi, jelikož tito zákazníci rozšiřují své vztahy se společností Palantir.

Společnost se již etablovala v komerční sféře, kde v minulém čtvrtletí zaznamenala meziroční nárůst příjmů o 40 %. Jedním z jejích významných zákazníků je například prodejce domácích potřeb Lowe’s. Palantir má potenciál pokračovat ve svém růstu díky svým inovativním řešením.

Tesla Inc.

Společnost Tesla Inc. (TSLA) se známá především svými elektromobily, ale díky svým investicím do umělé inteligence a softwaru se odlišuje v automobilovém průmyslu. Elon Musk nedávno oznámil jednání s významnou automobilkou o licencování jejich softwaru pro plně autonomní vozidla (FSD).

Investice společnosti Tesla do umělé inteligence a vývoje autonomních vozidel by mohly otevřít nové tržní příležitosti. Společnost již vytváří značné zisky a díky svým technologickým inovacím má potenciál získat větší podíl na trhu.

Závěr

Palantir Technologies a Tesla Inc. představují společnosti s obrovským potenciálem v oblasti umělé inteligence. Jejich inovativní přístupy a schopnost transformovat tržní příležitosti do zisků je dělají zajímavými dlouhodobými investičními příležitostmi pro budoucnost.

Přidejte komentář