Salvador je na vrcholu žebříčku zájmu o bitcoiny, Brazílie předstihla Nigérii
V Nigérii se stablecoiny staly oblíbenou kryptoměnou, protože jsou navázány na široce přijímané aktivum, americký dolar, a poskytují tak zajištění proti inflaci a devalvaci nairy.
Brazílie sesadila Nigérii, největší africkou ekonomiku, z druhého místa žebříčku zájmu o bitcoiny. Salvador si udržel pozici na prvním místě, Brazílie je další v pořadí a Nigérie je na třetím místě, ukazují údaje z google Trends.
Údaje naznačují, že s tím, jak se popularita bitcoinu rozšiřuje v Brazílii, nejlidnatější zemi Latinské Ameriky, nigerijští uživatelé kryptoměn stále více upřednostňují USDT stablecoin před bitcoinem. V roce 2022 si první místo udržel Salvador, Nigérie obsadila druhé místo a Brazílie byla na třetím místě.
Salvador si udržel první místo v zájmu o Bitcoin, protože závazek země vůči Bitcoinu se upevňuje. Dne 7. prosince salvadorská vláda ve spolupráci s vydavatelem stablecoinů Tether spustila Freedom Visa – program občanství na základě daru, který uděluje pobyt a cestu k občanství pro 1 000 lidí ochotných složit dar ve výši 1 milionu dolarů v Bitcoinech (BTC) nebo Tetheru (USDT) směrem k zemi.
Největší brazilská soukromá banka Itau Unibanco začala na začátku prosince nabízet služby v oblasti kryptoměn a zpočátku poskytovala obchodování s bitcoiny a ethery. Expanze banky do oblasti digitálních aktiv přišla po řadě změn v regulaci kryptoměn v Latinské Americe.
Brazilský prezident Luiz Indio Lula da Silva podepsal 12. prosince zákon, který zdanění kryptoaktiv držených brazilskými občany v zahraničí.
V Nigérii se stablecoiny staly oblíbenou kryptoměnou, protože jsou vázány na široce přijímané aktivum, americký dolar, a poskytují tak zajištění proti inflaci a devalvaci nairy.
Stablecoiny nabízejí nejen finanční zajištění proti výkyvům na trhu, ale také lukrativní vyhlídky. Podle zprávy 2023 Geography of Cryptocurrency Report společnosti Chainalysis zaznamenaly v roce 2023 peer-to-peer obchodní kurzy nairy vůči USDT prudký nárůst, a to více než dvojnásobek výchozího kurzu.
Je to již více než dva roky, co Nigerijská centrální banka (CBN) zakázala licencovaným bankám účastnit se aktivit souvisejících s kryptoměnami, aby kontrolovala nárůst neregulovaných transakcí.
Navzdory problémům zůstává nigerijský trh s kryptoměnami významným transakčním nástrojem v subsaharské zemi. Postupně však ztrácí na významu ve prospěch zemí, které jsou ke kryptoměnám vstřícnější, jako jsou Spojené království, Spojené arabské emiráty a Brazílie.
Podle zprávy společnosti Chainanalysis Nigérie vede v přijímání kryptoměn v Africe i celosvětově a zaznamenává 9% roční tempo růstu. Navzdory nedávnému poklesu zájmu o bitcoins patří Nigérie mezi tři země s největším konzistentním růstem od roku 2021.