Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Friday, 14. June 2024

Populární analytik diskutuje o budoucnosti bitcoinu: Jak by se mohla cena vyvíjet v nadcházejícím období?

Virarosi

Dylan LeClair, senior analytik fondu digitálních aktiv UTXO Management, se nedávno podělil o svůj názor na potenciální směřování Bitcoinu (BTC). Podle LeClaira by v případě návratu Bitcoinu do cenového pásma 70 000-75 000 USD mohl vzniknout výrazný tlak na krátké pozice.

LeClairova analýza vychází z realizované tržní kapitalizace Bitcoinu, což je metrika, která oceňuje každý Bitcoin cenou, za kterou se naposledy pohyboval na řetězci. Poznamenává, že vysoká míra pozitivní změny této metriky naznačuje značný příliv peněz, který kompenzuje vybírání zisků současnou skupinou dlouhodobých investorů. Říká, že tento vzorec se opakuje v každém býčím cyklu a nyní se to děje znovu.

Při pohledu na průměrný denní výkon ceny během nárůstu realizované tržní kapitalizace každé skupiny od roku 2012 do současnosti LeClair poznamenává, že největší podíl na historickém nárůstu ceny Bitcoinu se odehrál v obdobích, kdy realizovaná tržní kapitalizace výrazně vzrostla (o více než 10 %). Upozorňuje však, že minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

„Jsme uprostřed býčího trhu s bitcoiny“

LeClair se také zabývá Z-skóre poměru tržní hodnoty k realizované hodnotě (MVRV Z-skóre), které je v současnosti 2,68, což naznačuje, že se nacházíme zhruba uprostřed býčího cyklu.

Analytik upozorňuje, že v obdobích, kdy je hodnota MVRV vysoká, dochází k extrémnímu zkreslení výkonnosti. Podle analytika se sice průměrná cenová výkonnost obecně zlepšuje s rostoucím Z-skóre MVRV, ale zároveň se stává stále nestabilnější s tím, jak se tržní kapitalizace rozšiřuje ve vztahu k průměrné ceně/měře spravedlivé hodnoty.

Přesto se LeClair domnívá, že Z-skóre MVRV nižší než 3 v kombinaci se současnou úrovní realizovaného růstu tržní kapitalizace naznačuje, že se nacházíme uprostřed silného a udržitelného býčího trhu.

Obrací-li LeClair svou pozornost k trhu s deriváty, poznamenává, že jsme svědky nejnižšího trvalého otevřeného zájmu o futures na BTC za několik měsíců, přičemž míra financování výrazně klesá, protože Bitcoin konsoliduje pod předchozím maximem 69 000 USD. Poznamenává také, že pěna z pákových longů, které chtěly obchodovat na proražení All Time High (ATH), zmizela.

Podle analytika dochází při konsolidaci Bitcoinu ke stále větší likvidaci krátkých pozic mezi 70 000 a 75 000 dolary. Zatímco kolem 50 000 USD existuje velký shluk dlouhých pozic, které by mohly být zlikvidovány, LeClair se domnívá, že tuto úroveň již pravděpodobně neuvidíme.

Přidejte komentář