Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Friday, 14. June 2024

Bitcoin opět nad 70 000 USD!

Virarosi

Cena Bitcoinu získala bullish momentum, ale vysoký prodejní tlak by mohl situaci brzy obrátit

– Bitcoin byl za posledních 24 hodin nahoru o více než 4%

– Několik technických indikátorů a metrik vypadalo bearish

Cena Bitcoinu [BTC] znovu získala bullish momentum během posledních pár hodin, když hodnota královské mince překročila hranici 70 000 USD poté, co klesla pod 66 000 USD.

Bitcoin opět sahá na 70 000 USD

Podle CoinMarketCapu vzrostl BTC za posledních sedm dní o 3%. Ve skutečnosti za posledních 24 hodin jeho hodnota vzrostla o více než 4%.

V době psaní se BTC obchodoval za 70,526 USD s tržní kapitalizací přesahující 1,38 bilionu USD.

Zatímco cena mince vzrostla, SimonaD, autor a analytik ve společnosti CryptoQuant, zveřejnil analýzu, která upozorňuje na akce dlouhodobých investorů.

Podle analýzy je Long-Term Holder Spent Output Profit Ratio klíčovou metrikou používanou k analýze tržních trendů a chování investorů, zejména dlouhodobých investorů.

Graf analýzy ukázal, že Bitcoin long-term holder SOPR (EMA 144) měl od začátku března více výkyvů.

To znamená, že investoři realizovali nějaký zisk na cestě, když cena dosáhla nových vrcholů.

Ve skutečnosti byli dlouhodobí držitelé podle nejnovějších dat aktivnější. Analýza dat CryptoQuant od AMBCrypto odhalila, že Binary CDD BTC bylo červené.

To znamenalo, že pohyby dlouhodobých držitelů za posledních sedm dní byly vyšší než průměr. Pokud byly přesunuty za účelem prodeje, může to mít negativní dopad.

Také se zdá, že prodejní sentiment obecně dominoval trhu, protože čistý vklad BTC na burzy byl vyšší než průměr za posledních sedm dní, což by mohlo brzy způsobit korekci ceny.

Kam směřuje BTC?

Analýza dat společnosti Hyblock Capital od AMBCrypto ukázala, že významné množství BTC by mohlo být likvidováno, když jeho hodnota dosáhne hranice 71 750 USD.

Jelikož se likvidace zvýší, tato úroveň by mohla být pro BTC odpor, což by mohlo způsobit krátkodobý pokles ceny.

Abychom lépe porozuměli, kam BTC směřuje, AMBCrypto pak zkontroloval jeho denní graf. Podle naší analýzy se cena BTC posunula nad svůj 20denní SMA, jak je zobrazeno na Bollingerových pásmech.

Technický indikátor MACD také naznačoval možnost bullish crossoveru v příštích dnech.

Tyto indikátory naznačovaly, že BTC se připravuje na další býčí rallye. Nicméně, růstový momentum BTC by se mohlo snížit, když se jeho Money Flow Index (MFI) pohyboval bokem v posledních několika dnech.

Přidejte komentář