Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Saturday, 20. July 2024

Jak reagovala cena bitcoinu na zasedání Fedu a nezměněné úrokové sazby?

Virarosi

Fed poznamenal, že snížení sazeb není patřičné, dokud nebude jistota, že inflace směřuje ke 2 %. 

Bitcoin [BTC] po zasedání Fedu zmírnil svou dvoudenní sérii poklesů. Americký Federální rezervní systém ponechal 1. května podle očekávání úrokové sazby beze změny.

Jedná se o šesté zasedání Fedu, na kterém agentura ponechala sazbu na úrovni 5,25-5,50 %. Fed však poznamenal, že snížení sazeb není vhodné, dokud nebude větší jistota, že inflace směřuje ke 2 %. 

Část politického prohlášení Fedu zněla, 

„V posledních měsících nedošlo k dalšímu pokroku směrem k dvouprocentnímu inflačnímu cíli Výboru.“

Na pozdější tiskové konferenci byl předseda Fedu Jerome Powell dotázán, zda dojde v průběhu roku ke třem snížením sazeb. Powell odpověděl, 

„V prvním čtvrtletí jsme pokrok nezaznamenali; zdá se tedy, že dosažení této úrovně důvěry bude trvat déle.“ 

Stručně řečeno, zdá se, že se oficiálně vrátil postoj „vyšší sazby na delší dobu“. 

Bitcoin zaznamenal mírný pokles, protože memecoiny zaznamenaly krátké oživení

Během hodiny po rozhodnutí Fedu o sazbách došlo k mírnému oživení memecoinů. Bonk [BONK], Floki Inu [FLOKI] a dogwifhat [WIF] se zotavily o 6 %. 

BTC a Ethereum zaznamenaly ve stejném období mírný pokles. 

V posledních dvou dnech se BTC prudce propadl a ztratil více než 12 % z maxima 64,7 tisíce dolarů na minimum 56,5 tisíce dolarů. Tím se dubnové ztráty BTC rozšířily do května a podtrhly náročný druhý kvartál.  

Po prohlášení Fedu získal BTC zpět 58 tisíc dolarů, ale o několik minut později klesl níže, což svědčí o tom, že je stále pod obrovským prodejním tlakem.  

ETH také zaznamenal mírný růst, ale v době psaní článku čelil odporu na úrovni 3000 USD. 

Vzhledem k postoji Fedu „výše na delší dobu“ a negativním tokům z amerických ETF na BTC bude zajímavé sledovat, zda by BTC mohl získat zpět range-low kolem 60,8 tis. dolarů.

Přidejte komentář