Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Saturday, 13. April 2024

Ethereum poprvé za 2 roky překonalo hranici 3 000 USD

BidAskBit

– Cena etherea překročila 20. února poprvé od dubna 2022 hranici 3 000 dolarů, což představuje významný milník.

– Tento prudký nárůst podpořilo očekávání trhu ohledně schválení spotového ETF na ethereum ze strany SEC a implementace EIP 4844 prostřednictvím upgradu Dencun.

– Sázkové trhy ukazují 45% šanci na schválení ETF do 31. května, což naznačuje býčí náladu mezi investory

Ethereum od 20. února překonalo hranici 3000 dolarů, což představuje významný milník, který nebyl zaznamenán od dubna 2022. Tento úspěch podtrhuje silný vzestup ocenění této kryptoměny, přičemž cena ETH eskalovala z 2 881 USD o pouhý den dříve. Tento nárůst také představuje působivé zvýšení o 4 % během pouhých 24 hodin a ohromující 74% nárůst za předchozí rok, kdy dosáhl vrcholu na úrovni 3 000,97 USD.

Očekávání trhu pohání vzestup Etherea

Nedávný růst ceny je z velké části způsoben zvýšeným očekáváním trhu v souvislosti se dvěma zásadními událostmi: potenciálním schválením spotového fondu obchodovaného na burze (ETF) Ethereum Komisí pro cenné papíry Spojených států (SEC) a nadcházející implementací návrhu na vylepšení Etherea (EIP) 4844 s upgradem Dencun. Sázkové trhy, včetně Polymarketu, naznačují, že existuje 45% šance na schválení ETF do 31. května, což naznačuje býčí náladu mezi investory.

Renomovaná společnost Bernstein, která se zabývá správou majetku, vyslovila domněnku, že Ethereum by se mohlo stát jedinou kryptoměnou, která dosáhne kótování ETF v USA. Analytici společnosti Gautam Chhugani a Mahika Sapra zdůraznili výhody Etherea, jako je dynamika výnosů z podílu, ekologický design a institucionální využitelnost, jako klíčové faktory, které jsou připraveny podpořit přijetí hlavního proudu. Eric Balchunas z agentury Bloomberg tento optimismus dále podpořil, když odhadl 70% pravděpodobnost schválení ETF, a to i přes regulační překážky.

Poslední případ, kdy se cena Etherea vyšplhala nad 3 000 USD, se datuje téměř 22 měsíců zpět, což předcházelo sestupu na medvědím trhu až na 883 USD v červnu 2022. Znovuzrození Etherea však úzce souvisí s netrpělivě očekávaným upgradem sítě Dencun. Tento upgrade, který je naplánován na 13. března, má za cíl zavést několik EIP, včetně EIP-4844, který navrhuje proto-danksharding ke zvýšení efektivity transakcí částečným odlehčením ukládání dat mimo řetězec.

Údaje společnosti CoinGlass odhalují rekordní otevřený zájem na trhu s futures na ethereum ve výši 10,19 miliardy dolarů, což svědčí o současné volatilitě cen a býčím výhledu trhu. Tento prudký nárůst zájmu se shoduje s očekáváním pokračujícího pohybu ceny směrem vzhůru, který je podnícen zprávami o schválení ETF ETH a potenciálními posuny na širším trhu kryptoměn.

Ethereum v tržní rallye překonává bitcoin

Zajímavý je skok ceny Etherea nad 3 000 USD, který překonal 22% růst ceny Bitcoinu, což signalizuje potenciální zvětšení rozdílu mezi oběma předními kryptoměnami. Při počáteční tržní rally v roce 2024 Bitcoin překonal Ethereum, a to po schválení Bitcoinových ETF. Přesto se tento trend v únoru obrátil, když Ethereum začalo přitahovat zájem investorů, zejména díky rostoucím vkladům v sázkách ETH 2.0 a snižující se nabídce na trhu, což naznačuje možnou rally nad hranicí 4 000 USD.

Navzdory dominanci bitcoinu v titulcích médií, díky schválení ETF na bitcoiny Komisí pro cenné papíry a burzy a z toho plynoucímu přílivu institucionálních investorů, je výkonnost etherea výrazně lepší. Od 1. února zaznamenalo Ethereum 33,7% nárůst ceny, na rozdíl od 24,2% nárůstu Bitcoinu, což poukazuje na rostoucí přítomnost Etherea na trhu a jeho investiční přitažlivost.

Úspěšná implementace upgradu Dencun přinesla Ethereu značnou chválu, přičemž údaje na řetězci ukazují na strategické hromadění vsazených mincí v očekávání schválení ETF ETH. Toto strategické umístění bylo klíčové pro výkonnost ceny Etherea, která v nedávné rally předstihla cenu Bitcoinu. Došlo také k výraznému nárůstu vkladů ETH na sázky, které během týdne přesáhly 1,5 miliardy dolarů.

Při pohledu do budoucna se zdá, že tržní trajektorie Etherea je nastavena na další vzestup, přičemž analytici předpovídají, že v nadcházejících týdnech může dosáhnout úrovně 3 500 USD. Ethereum však čelí kritické úrovni odporu kolem 3 200 USD, jejíž překonání by mohlo vydláždit cestu k ještě výraznějšímu cenovému vzestupu. Údaje společnosti IntoTheBlock odhalují významný shluk držitelů, kteří nakoupili ETH na úrovni kolem 3 212 USD, což naznačuje potenciální zónu odporu.

Přidejte komentář