Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Saturday, 13. April 2024

Ethereum a Solana zaznamenaly velké zisky po býčím růstu bitcoinu

BidAskBit

Kryptotrhem se přehnala vlna optimismu, kterou podpořily výrazné cenové nárůsty těžkých vah odvětví Etherea (ETH) a Solany (SOL).

Solana se vzepřela očekáváním díky silnému cenovému nárůstu, obsadila čtvrté místo v žebříčku kryptoměn podle tržní kapitalizace a předstihla token BNB společnosti Binance. Zatímco velký výpadek sítě 6. února mohl některé držitele papírů vyděsit,nálada na trhu byla dostatečně býčí na to, aby obavy vyvrátila.

Cena Solany dnes vzrostla o 4 %, ze 112,54 USD na současných 117,14 USD. Pro swingové obchodníky to také vypadá dobře, protože kryptoměna zaznamenala za posledních 7 dní impozantní nárůst o 15,9 %.

Zdá se, že na trzích roste chuť riskovat, protože široce sledovaný index strachu a chamtivosti v oblasti kryptoměn dosáhl 74 bodů ze 100, což je nejvyšší hodnota od rekordního maxima bitcoinu v listopadu 2021.

Bitcoin je obvykle vnímán jako volatilní alternativa k akciím, ale altcoiny jsou ještě volatilnější než BTC a v býčích dobách jsou velmi vyhledávané pro svůj potenciál přinášet vysoké zisky v krátkých obdobích.

Kromě celkové nálady na trhu zaznamenala celková hodnota uzamčená (TVL) v protokolech Solana DeFi od roku 2023 podle společnosti DefiLlama raketový nárůst o více než 944 %, což odráží zvýšenou důvěru investorů a jejich zapojení do ekosystému Solana. Tento solidní růst přichází navzdory slabé ráně, která přišla s kolapsem FTX.

Sam Bankman Fried, bývalý generální ředitel zaniklé burzy, byl hlavním fanouškem a investorem tokenu.

Na okraj dodejme, že předobjednávky nové verze chytrého telefonu Solana Mobile Saga překonaly očekávání, dosáhly více než 100 000 předprodejů a poskytly nadaci Solana Foundation dostatečný prostor pro zvýšení ceny a zpeněžení marketingu značky, který kryptofon přinesl během tokenového běhu.

Ethereum si udržuje dynamiku

Ethereum v návaznosti na širší pohyby na trhu pokračuje ve svém vzestupu. ETH dnes zaznamenalo impozantní zisky a v průběhu vzestupu trhu vykazuje pozoruhodnou sílu.

Cena Etherea se po včerejší menší červené svíčce odrazila o 5,6 %. ETH zahájilo den na 2 642 dolarech a vystoupalo až na současnou cenu 2 781 dolarů.

Takové úrovně cena Etherea neviděla od dubna 2022.

Cenové pohyby Bitcoinu mají značný vliv na altcoiny včetně Etherea. Na zásadnější úrovni však velmi očekávaný upgrade sítě Ethereum Dencun, který je naplánován na březen, slibuje výrazné zlepšení efektivity a podpořil pozitivní náladu mezi investory a kryptoměnovou komunitou.

Přidejte komentář