Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Wednesday, 22. May 2024

Bitcoin, Ethereum, Dogecoin vzrostly během Valentýnské tržního rally: Analytik předpovídá, že král kryptoměn velmi pravděpodobně dosáhne 60 000 USD

Virarosi

– Cena bitcoinu ve středu vzrostla na 52 000 dolarů, což představuje nejvyšší hodnotu za posledních 26 měsíců

– Kryptoanalytik Kevin Svenson předpovídá potenciální rallye Bitcoinu směrem k úrovni odporu v období předcházejícím události půlení

– Celosvětová tržní kapitalizace kryptoměn nyní dosahuje 1 bilionu dolarů, což vykazuje 2,71% nárůst za posledních 24 hodin

Hlavní kryptoměny zažily ve středu večer prudký růst a překvapily investory valentýnským dárkem.

Co se stalo: Cena bitcoinu se ve středu vyšplhala na 52 000 dolarů, čímž dosáhla nejvyšší hodnoty za posledních 26 měsíců a tržní kapitalizace přesáhla 1 bilion dolarů.

Největší a nejstarší kryptoměna po úterním poklesu pod 50 000 dolarů v reakci na horší než očekávané údaje o inflaci znovu získala půdu pod nohama.

Středeční rallye vyhnala tržní hodnotu BTC zpět nad 1 bilion dolarů, což představuje významný milník, kterého nebylo dosaženo od prosince 2021. Náladu podpořil značný příliv do spotových bitcoinových fondů obchodovaných na burze v USA. IBIT společnosti BlackRock zaznamenal v úterý čistý příliv téměř 500 milionů dolarů, zatímco odliv ze stávajícího fondu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) postupně zpomaloval.

Nejvyšší zisk (24 hodin)

Celosvětová tržní kapitalizace kryptoměn nyní činí 1 bilion dolarů a za posledních 24 hodin vzrostla o 2,71 %.

Akcie se ve středu odrazily ode dna, když Wall Street získala zpět půdu pod nohama po výrazných ztrátách zaznamenaných v předchozí seanci.

Index S&P 500 vzrostl o 0,96 % a uzavřel na hodnotě 5 000,62 bodu a index Nasdaq Composite zaznamenal 1,3% nárůst a usadil se na hodnotě 15 859,15 bodu.

Růst v předobchodní seanci pozvedl akcie související s kryptoměnami, přičemž obchodní platforma Coinbase a největší držitel BTC Microstrategy posílily každá o 7 %. Kryptotěžaři Iris Energy a CleanSpark zaznamenali nárůst o 17 %, resp. 14 %, zatímco Marathon Digital si polepšil o 12 % a Riot Platforms přidal 9 %.

Poznámky analytiků: Kryptoměnový analytik Michael Van de Poppe uvádí, že Bitcoin prorazil nad 51 000 dolarů a dosáhl nového ročního maxima. 

„Pravděpodobně uvidíme 54-58 tisíc dolarů jako potenciální vrchol před halvingem. Ethereum zůstává silné a je tím, koho je třeba sledovat.“

Kryptoanalytik Kevin Svenson předpovídá Bitcoinu potenciální rally směrem k úrovni odporu před událostí halvingu. Svenson se nedávno na zasedání podělil o to, že předpokládá, že vzestupná trajektorie této vlajkové kryptoměny by ji mohla před dubnovou událostí halvingu, která znamená snížení odměn těžařů, vynést až na 60 000 dolarů.

„Takže oblast mezi 57 500 a 60 000 dolary je podle mého názoru další hlavní oblastí odporu. A to je oblast, na kterou se zaměřuji, protože se dostáváme k halvingu. Pokud si udržíme tuto dynamiku, momentum, které máme právě teď, trajektorii, na které jsme, není to opravdu tak šílená představa, že bychom se dostali nahoru a zasáhli tuto cílovou zónu mezi 57 500 a 60 000 USD. Je to vlastně docela pravděpodobné.“

Podle analytika on-chainu Aliho Martineze se množství bitcoinů držených v identifikovaných peněženkách kryptoměnových burz snížilo na nejnižší úroveň za posledních šest let a v současnosti činí pouhých 2,34 milionu BTC.

„Tento výrazný pokles naznačuje rostoucí trend investorů, kteří přesouvají své BTC mimo burzy, což potenciálně naznačuje posun k dlouhodobému držení.“

Přidejte komentář