Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Saturday, 13. April 2024

Dogecoin se veze na vlně Bitcoinu a stoupá na dvouleté maximum

BidAskBit

Přestože poptávka po meme minci minulý týden klesla, DOGE se nyní obchoduje na dvouletém maximu.

Hodnota přední meme mince Dogecoin [DOGE] vzrostla za posledních 24 hodin o 33 % a v době tisku se obchodovala na dvouletém maximu.  Podle údajů společnosti CoinMarketCap mince v době psaní tohoto článku směňovala ruce za 0,12 USD. Naposledy se DOGE za tuto hodnotu obchodoval 11. února 2022.

Tento dvouciferný nárůst hodnoty DOGE zdůraznil historickou korelaci mezi mincí a přední kryptoměnou Bitcoin [BTC], jejíž hodnota 28. února rovněž vzrostla na tříleté maximum.

Podle údajů IntoTheBlock se mince vyšplhala nad cenovou hranici 63 000 dolarů, čímž se 99 % adres, které ji drží, dostalo do zisku.

Vyhněte se ztrátám, dokud můžete

Čtení AMBCrypto o výkonu DOGE na denním cenovém grafu odhalilo, že nedávná rally může být krátkodobá.

Naznačuje to, že meme coin byl v době tisku výrazně překoupený, jeho index relativní síly (RSI) a index toku peněz (MFI) byly spatřeny na hodnotách 88,04, respektive 87,79 bodu.

Na těchto momentových maximech je vyčerpání kupujících běžné, což vede ke korekci ceny.

To sice signalizovalo přítomnost silného býčího sentimentu na trhu, ale prudký nárůst pozorovaný u indexů RSI a MFI společnosti DOGE naznačoval možnost výrazných cenových výkyvů.

To potvrdila i široká mezera, která v době psaní článku existovala mezi horním a dolním pásmem ukazatele Bollinger Bands (BB) mince.

Když se tato pásma takto rozšíří, naznačuje to zvýšenou volatilitu na trhu a možnou krátkodobou korekci ceny.

Ukazatel DOGE Average True Range (ATR) – který měří volatilitu trhu výpočtem průměrného rozpětí mezi nejvyšší a nejnižší cenou za určitý počet období – potvrdil pravděpodobnost výkyvů ceny meme mince v krátkodobém horizontu.

V době tisku činila hodnota ATR u DOGE 0,07 a za poslední dva dny vzrostla o 70 %.  Když ATR takto prudce vzroste, jsou výkyvy ceny stále výraznější.

Pohled do aktivity sítě DOGE odhalil pokles nové poptávky po meme minci v posledním týdnu. Podle údajů společnosti IntoTheBlock se denní počet nových adres vytvořených za účelem obchodování s mincí za poslední týden propadl o 13 %.

Stejně tak denní počet aktivních adres klesl ve stejném období o 12 %. 

Ve sledovaném období došlo také k nárůstu počtu adres DOGE s nulovým zůstatkem. Jedná se o adresy, které převedly všechny své mince. Za posledních sedm dní se jejich počet zvýšil o 20 %.

Přidejte komentář