Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Saturday, 13. April 2024

Cena Solany dosáhne 333 dolarů?

BidAskBit

Likvidační heatmapa Solany ukazuje, že se chystá rally. Je však předpověď na 333 USD přitažená za vlasy?

– Analytik předpověděl, že SOL v krátkodobém až střednědobém horizontu dosáhne 3,17x

– Obchodníci s krátkými pozicemi s vysokým pákovým efektem mohou být zlikvidováni

Technický analytik Captain Faibik na X (dříve Twitter) napsal, že cena Solana [SOL] by mohla být na cestě k 333 USD.

Z grafu, který Faibik sdílel, vyplývá, že SOL se vymanila z klesajícího trojúhelníku. To znamená, že trend tokenu již nebyl medvědí.

Z příspěvku také vyplynulo, že trajektorie pro Solanu do budoucna nebude jiná než vzestupná.

V době psaní byla cena SOL 105,65 USD, jak ukázal CoinMarketCap. Tato hodnota naznačovala, že kryptoměna za posledních 24 hodin vzrostla o 8,90 %.

Objem obchodů se za stejné období vyšplhal na 3,14 miliardy dolarů, což svědčí o vysokém zájmu o token.

Pokud SOL vzroste na 333 USD, jak zmínil Faibik, znamenalo by to, že hodnota vzrostla 3,17x. Může však SOL dosáhnout této ceny v krátkém časovém horizontu?

Cesta pro dlouhé pozice se zdá být volná

AMBCrypto chtělo tuto možnost vyhodnotit. Proto jsme zvážili kontrolu Liquidation Heatmap, kterou poskytla společnost HyblockCapital.

Liquidation Heatmap umožňuje obchodníkům identifikovat oblasti, kde je vysoká likvidita.

Při kontrole některých oblastí mohou obchodníci předvídat, kde by mohlo dojít k likvidačním událostem. V době tisku naše analýza ukazatele ukázala, že obchodníci, kteří se rozhodnou pro dlouhou pozici SOL, by nemuseli mít problém s likvidací.

Pokud se však obchodník rozhodne pro krátkou pozici na tokenu a zaměří se na pásmo 82 až 85 USD, mohla by být pozice zlikvidována.

Zatímco ti s nízkou pákou by mohli být ušetřeni, otevřené krátké pozice s 25x až 100x pákou riskovaly ztrátu svých prostředků.

Zároveň to nezaručuje skok SOL na 333 USD. Výše uvedený graf však potvrdil, že nativní token Solana by mohl během krátké doby snadno překročit 115 USD.

Pokud SOL překoná 115 USD, existuje vysoká šance, že by cenová akce mohla pokračovat směrem vpřed. V nedávném článku AMBCrypto uvedl, jak někteří analytici předpovídali, že SOL dosáhne 140 USD.

Při současném stavu tokenu to vypadá, že by se tento cíl mohl stát realitou spíše dříve než později.

Otevřený zájem posiluje býčí tezi

Co se týče otevřeného zájmu (OI), Coinglass ukázal, že se zvýšil na 1,26 miliardy dolarů. OI je hodnota všech otevřených kontraktů. Zvyšuje se nebo snižuje v závislosti na čistém umístění.

Když se OI zvyšuje, znamená to, že účastníci zvyšují své umístění, Pokles OI však naznačuje, že se likvidita přesouvá z kontraktů spojených s kryptoměnou.

Co se týče ceny Solany, rostoucí OI může sloužit jako síla pro pohyb vzhůru. Pokud bude cena nadále růst společně s OI, pak by SOL mohl v nadcházejících týdnech vyskočit o 50 %.

Cenová akce by však v průběhu mohla zažít pullbacky.

Přidejte komentář