Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Saturday, 13. April 2024

Cena Bitcoinu překračuje 46 tisíc dolarů poté, co index S&P 500 dosáhl historických maxim

BidAskBit

Bitcoin a akcie by měly i nadále zaznamenávat solidní nabídku, uzavírá analýza, protože síla ceny BTC přivádí býky stále blíže k horní hranici rozpětí.

Bitcoin se 9. února zaměřil na lednová maxima, když býci překonali horní rezistenci.

Analýza vidí pokračující nabídku pro Bitcoin, akcie

Data z Cointelegraph Markets Pro a TradingView zachytila čerstvý nárůst ceny BTC na 46 365 USD na Bitstampu.

Od denní uzávěrky vzrostl o více než 2 % a BTC/USD se potýkal s rostoucí likviditou na straně prodejců, když se vrátil na úrovně, které nebyly k vidění od spuštění spotových burzovně obchodovaných fondů (ETF) na bitcoin ve Spojených státech.

Ty tvořily klíčový argument podporující růst ceny BTC, přičemž čistý příliv byl zaznamenán devět dní po sobě a odliv z fondu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) zůstával nižší.

Pohyb bitcoinu také přišel souběžně s historickým pohybem amerických akcií. Index S&P 500 dosáhl v tento den hodnoty 5 000 bodů, což je vůbec první výlet na tuto významnou psychologickou úroveň.

„Od minima z 27. října je nyní S&P 500 o ~900 bodů výše,“ napsal v části reakce na X (dříve Twitter) obchodní zdroj The Kobeissi Letter.

„To znamená, že index S&P 500 přidal za necelé 3 měsíce téměř 8,5 TRILIONU USD tržní kapitalizace. Skutečně historická série pro akcie.“

Obchodní společnost QCP Capital ve své poslední aktualizaci trhu z 8. února naznačila, že růstový trend na akciích i kryptoměnách by mohl pokračovat.

„Je pravděpodobné, že jakýkoli pokles akcií bude i nadále nakupován, protože nedostatečně alokovaní investoři se budou honit za výnosy,“ odůvodnila.

„Na pozadí tohoto býčího sentimentu budou BTC a ETH pravděpodobně následovat, spolu s narativy o půlení BTC a spotovém ETF ETH.“

Vrchol cenového rozpětí BTC na obzoru

Při pohledu do bezprostřední budoucnosti Keith Alan, spoluzakladatel obchodní platformy Material Indicators, poznamenal, že je třeba se vyhnout knotům pod 50denním jednoduchým klouzavým průměrem, který je v současné době na úrovni těsně nad 43 000 USD.

„Horizontální podpora 40K BTCUSD se udržela na týdenní uzavírací bázi,“ napsal populární obchodník Aksel Kibar ve své vlastní analýze vyšších časových rámců.

„Trendový kanál je neporušený. Horní hranice působí jako rezistence kolem 48-49K.“

Kibar se dotkl stále přetrvávajícího cenového rozpětí BTC, které trvá již více než 150 dní a jehož stropem jsou lednová maxima po skončení ETF.

Jak uvedl Cointelegraph, nedávno se objevily různé teorie o tom, jak to může spadat do dubnového snížení blokové dotace na polovinu.

Přidejte komentář