Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Saturday, 20. July 2024

Cardano si udržuje korunu v oblasti kryptografického vývoje, zatímco jeho sektor DeFi roste, ukazují data

Aktuality

Populární platforma chytrých kontraktů Cardano (ADA) si udržela první zastávku v aktivitě vývoje kryptoměn poté, co předstihla “blockchain blockchainů” Polkadot (DOT) a jeho veřejné předprodukční prostředí Kusama (KSM).

Vyplývá to z údajů analytické společnosti Santiment, která se zabývá on-chain analýzou, a která poznamenala, že na čtvrtém místě následuje Avalanche (AVAX) před dalšími významnými digitálními aktivy. Pozoruhodně se podle firmy do první desítky kryptoměn podle vývojové aktivity dostal Optimism (OP).

Termín “vývojová aktivita” označuje množství práce, kterou vývojáři kryptoměnového projektu dokončili ve veřejných repozitářích GitHub za posledních 30 dní.

Na rozdíl od jiných měřítek se metrika společnosti Santiment zaměřuje spíše na události než na celkový počet revizí. Události zahrnují různé akce provedené v repozitářích GitHub, například odeslání revize, forkování repozitáře nebo vytvoření problému.

Tento přístup poskytuje přesnější reprezentaci skutečné práce vývojářů, protože zabraňuje duplicitám nebo nepřesnostem, které mohou vznikat při měření vývojové činnosti pouze podle revizí.

Například forkování vytvoří duplicitní kopii úložiště včetně všech předchozích revizí. Tím, že se akce forkování započítává jako jediná událost, se Santiment vyhýbá falešnému připisování starších revizí novým vývojářům.

Údaje společnosti Santiment přicházejí v době, kdy celková hodnota zablokovaná na decentralizovaných finančních protokolech Cardano (DeFi) nedávno překonala hranici 400 milionů dolarů za nativní token sítě, ADA, a za posledních sedm dní vzrostla o více než 9 % a letos zatím o více než 150 %.

Síť Cardano v tomto roce exponenciálně roste, přičemž týdenní zpráva o vývoji IOG ze začátku tohoto měsíce ukazuje, že v síti bylo spuštěno 152 projektů a v současné době se na ní staví 1 307 projektů. Platforma zprostředkovala 79,7 milionu transakcí, což dokazuje rostoucí přijetí a využití sítě Cardano.

Pokud jde o metriky tokenů, zpráva odhalila, že v ekosystému je v oběhu 9,1 milionu nativních tokenů, které se řídí 81 621 politikami tokenů. Kromě toho počet nasazení skriptů Plutus – sady nástrojů pro vývoj chytrých smluv – dosáhl 6 260 pro verzi 1 a 4 981 pro verzi 2, což dokládá stálý pokrok společnosti Cardano v oblasti nasazování a provádění chytrých smluv.

Přidejte komentář