Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Saturday, 20. July 2024

Ripple (XRP) podle předpovědí vzroste o 100 % ještě před půlením Bitcoinu (BTC)

BidAskBit

„XRP se obvykle plazí jako hlemýžď, dokud se nepromění v raketu, která pohání ke své vzestupné trajektorii,“ tvrdí EGRAG CRYPTO.

Výsledky XRP na trhu v poslední době: Nativní token společnosti Ripple, XRP, zažil na začátku tohoto roku výrazné cenové pohyby, po nichž následoval klesající trend, a v současné době vykazuje známky oživení

Předpovědi budoucí ceny podle analytiků: Různí kryptoměnoví analytici a influenceři na sociálních sítích sdílejí optimistické prognózy ceny XRP a předpovídají v nadcházejících měsících výrazný růst

Trendy v aktivitě na řetězci a v peněženkách: V poslední době došlo k prudkému nárůstu transakcí s XRP, aktivací nových účtů a celkovému nárůstu počtu peněženek s XRP v průběhu roku

Tady je důvod, proč by Ripple (XRP) mohl brzy explodovat

Nativní token společnosti Ripple – XRP – patřil na začátku letošního roku k nejvýkonnějším kryptoměnám a jeho cena v polovině července prudce vzrostla nad 0,80 USD. Tehdy americká federální soudkyně Analisa Torresová rozhodla, že téměř všechny prodeje Ripple XRP před lety nepředstavovaly nabídku investičních smluv, což blockchainovému podniku prospělo v jeho sporu s Komisí pro cenné papíry Spojených států (SEC).

XRP však nedokázala udržet tempo a v září se propadla pod hranici 0,50 USD. Od té doby aktivum vykazuje určité známky oživení a v současné době se obchoduje za přibližně 0,62 USD (podle údajů společnosti CoinGecko).

Přestože býčí odborníci, z nichž mnozí předpokládali, že aktivum zakončí rok na výrazně vyšší úrovni, zůstávají někteří optimističtí, že token ještě čeká výrazný růst ceny.

Mezi ně patří i populární uživatel X (Twitter) EGRAG CRYPTO. Ten nedávno představil graf, podle něhož se XRP na jaře letošního roku vydalo býčí cestou. 

EGRAG CRYPTO navíc předpokládal téměř 100% nárůst ceny v příštích 55 dnech, což znamená, že do konce března příštího roku (krátce před půlením BTC, které je považováno za hlavní katalyzátor, jenž by mohl spustit rallye Bitcoinu a pozitivně ovlivnit celý trh) by toto aktivum mohlo mít hodnotu kolem 1,20 USD. Analytik se domnívá, že takový nárůst ceny je možný vzhledem k povaze tokenu a jeho výkonnosti v poslední době:

„XRP se obvykle plazí jako hlemýžď, dokud se nepromění v raketu, která se vydá po své vzestupné trajektorii.“

Crypto_Barbie byla mnohem optimističtější a předpokládala, že XRP ve zbývajících dnech roku 2023 zažije megapumpu podobnou té z konce roku 2017. Připomeňme, že poslední týdny prosince 2017 byly pro toto aktivum výbušné, když měsíc začínalo na hodnotě kolem 0,25 USD a končilo na přibližně 2,20 USD (780% skok).

Bližší pohled na některé důležité faktory

Cena tokenu by skutečně mohla brzy zamířit na sever, vzhledem k nárůstu několika důležitých ukazatelů na řetězci. Podle údajů xrpscan překročil počet provedených transakcí s XRP 25. a 26. prosince hranici dvou milionů. Naposledy bylo takové číslo zaznamenáno letos v březnu.

Výrazně vzrostl také počet nově aktivovaných účtů XRP, který o Vánocích překročil 12 000 a následující den se vyšplhal ještě výše.

Počet peněženek XRP letos také rostl a v současné době se blíží k milníku 4,4 milionu. Pro srovnání, na začátku roku se toto číslo pohybovalo kolem čtyř milionů.

Přidejte komentář