Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Wednesday, 22. May 2024

Cardano (ADA) roste o 10%

BidAskBit

Zvýšila se také ziskovost společnosti Cardano

Cardano (ADA), osmá největší kryptoměna podle tržní kapitalizace, zaznamenala za posledních 24 hodin pozoruhodný nárůst o 10 % a v době tisku dosáhla intradenního maxima 0,67 USD.

Tento zisk přichází v rámci většího oživení trhu, kdy se Bitcoin a další kryptoměny rovněž odrazily od nedávných minim. 

ADA od 26. ledna, kdy dosáhla minima kolem 0,46 USD, vytrvale roste. Odraz se udržel a ADA zaznamenala čtyři po sobě jdoucí dny růstu, protože se zlepšil sentiment. 

Údaje společnosti IntoTheBlock ukazují, že ziskovost Cardana se zvýšila, přičemž 50 % investorů do ADA v současné době vydělává. To ukazuje, že investoři věří v dlouhodobý potenciál ADA a nejsou ochotni prodávat za nižší cenu.

V kladném směru se ADA může zaměřit na udržení nad denním MA 50 na úrovni 0,56 USD, což může otevřít cestu k růstu na úroveň 0,61 USD. K dosažení úrovně 0,67 USD musí kupující tuto kritickou úroveň překonat. 

Na druhou stranu, pokud cena ze současné úrovně klesne, medvědi se pokusí stáhnout cenu ADA k hladině podpory 0,44 USD. Býci se budou snažit tuto úroveň udržet, protože pokud se jim to nepodaří, může se cena ADA propadnout na 0,35 USD.

Pokud jde o výhled do budoucna, události jako schválení spotového ETF Ethereum a půlení bitcoinu by mohly ve střednědobém horizontu zvýšit celkový sentiment na trhu, z čehož by mohly těžit altcoiny jako Cardano. 

V době psaní článku ADA část svých zisků zmírnil a za posledních 24 hodin vzrostl o 7 % na 0,52 USD. 

Zprávy o Cardano 

Vývojář Cardano Input Output oznámil strategickou investici do Blockfrost společnosti Five Binaries. Cílem této strategické investice je umožnit decentralizaci služeb poskytování dat a přístupu k mempoolu společnosti Blockfrost. 

Zároveň demonstruje společný závazek zlepšit a decentralizovat klíčovou součást infrastruktury Cardana.

Projekt Catalyst, decentralizovaný grant Cardano, shromáždil za čtyři dny od zahájení hlasování přibližně 1,1 miliardy ADA hlasovacích práv. To představuje přibližně 25 % celkové hlasovací síly, která je k dispozici pro hlasování ve F11.

Přidejte komentář