Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Saturday, 13. April 2024

Bitcoin stabilně nad 52 000 USD; cílem obchodníků je dosáhnout 55 000 USD v krátkodobém horizontu

BidAskBit

Podle jednoho z analytiků však ether v nadcházejících měsících pravděpodobně zachytí větší hype a mindshare v souvislosti s potenciálním uvedením na burzu ETF.

– Bitcoin zůstal stabilní, zatímco ether posílil o více než 5 %, protože investoři vsadili na ETF ETH v nadcházejících měsících.

– Tokeny související s umělou inteligencí se zvětšily, protože uvedení Sory společnosti OpenAI vyvolalo nové naděje na růst tohoto sektoru.

Ceny bitcoinu (BTC) se během víkendu příliš nezměnily a pohybovaly se kolem úrovně 52 000 USD při relativně nižších objemech obchodování ve srovnání s pracovními dny.

Cenová akce byla v souladu s nedávným trendem nízké volatility během víkendů po lednovém vydání spotových bitcoinových fondů obchodovaných na burze (ETF) v USA, které zřejmě změnily strukturu trhu pro obchodování s bitcoiny.

Jiné významné tokeny, jako ether (ETH) a MATIC společnosti Polygon, však zaznamenaly vyšší zisky a od pátku vzrostly o více než 5 %. Ether pravděpodobně získal, protože se zvýšila očekávání ohledně produktu ETF etheru nabízejícího toto aktivum americkým investorům – což je příběh, který v posledních týdnech podpořil ekosystém etheru. Mezitím CoinDesk 20 Index (CD20), benchmark pro největší a nejlikvidnější kryptoměny, za posledních 24 hodin vzrostl o 2,68 %.

Tokeny související s umělou inteligencí (AI), jako například WLD společnosti Worldcoin, FET společnosti Fetch AI, TAO společnosti Bittensor a AI společnosti Sleepless AI, vyskočily až o 10 %, když technologická společnost OpenAI odhalila svůj generátor textů na video Sora, což vyvolalo run v sektoru AI.

Mezitím někteří pozorovatelé trhu cílí na krátkodobou úroveň 55 000 USD pro bitcoin, přičemž dlouhodobě požadují 70 000 USD.

„Bitcoin se blíží svému vrcholu a v příštích týdnech bude pravděpodobně tlačit na 55 000 dolarů,“ uvedl v e-mailu pro CoinDesk Ed Hindi, investiční ředitel společnosti Tyr Capital. „Očekáváme, že v roce 2024 bitcoin vystoupá na svá historická maxima a počátkem tohoto roku dosáhne hranice 70 000 USD.“

Hindi však dodal, že ether bude v nadcházejících měsících pravděpodobně svědkem velkého humbuku kvůli svému potenciálně většímu růstu a investičním příležitostem.

„Skutečný humbuk bude kolem etheru. S potenciálním zavedením spotového ETF Etheru v USA, spolu se zvýšeným globálním apetitem po DeFi – 5 000 USD za ETH v roce 2024 by mohlo být velmi dobře realistickým cílem,“ dodal.

Přidejte komentář