Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Saturday, 20. July 2024

Bitcoin (BTC) dosáhne 100 tisíc dolarů? Předpověď Roberta Kiyosakiho

Virarosi

Kiyosaki předpovídá, že k nárůstu aktiva na šestimístnou hodnotu dojde dříve, než mnozí očekávali.

Je to už více než dva roky, co populární pohyby Laser-eye převzaly Crypto Twitter (X), když četní zastánci Bitcoinu věřili, že aktivum nevyhnutelně dosáhne 100 000 dolarů poté, co prudce překročilo 50 000 a 60 000 dolarů.

Jak však ví každý, kdo tento obor alespoň vzdáleně sleduje, nestalo se tak. Právě naopak, v roce 2022 a na začátku roku 2023 se situace změnila k horšímu, což mělo za následek propad ceny pod 20 000 dolarů.

V druhé polovině loňského roku se však situace začala zlepšovat, možná i díky humbuku kolem potenciálního schválení spotových ETF na bitcoin v USA. Ačkoli se to tehdy zdálo být nepravděpodobné, zapojení společnosti BlackRock – největšího světového správce aktiv – přesvědčení lidí zvrátilo.

BTC tak začal znovu získávat trakci. Takové produkty byly nakonec schváleny na začátku roku 2024, a přestože se ukázalo, že šlo o okamžité prodejní události, jejich dopad na dlouhodobý vývoj nelze podceňovat.

Díky tomu, že do mnoha z těchto finančních produktů vstoupilo obrovské množství USD, cena BTC opět vyskočila nad 50 000 USD, a to poprvé za více než dva roky.

To postavilo náladu komunity na hlavu, protože se zdá, že býci mají vše plně pod kontrolou. Jako takové také létají četné předpovědi, jedna působivější než druhá.

Své k tomu řekl i Robert Kiyosaki, autor knihy Bohatý táta, chudý táta. Ten je příznivcem Bitcoinu již řadu let a často toto aktivum vedle zlata a stříbra chválí oproti “falešným” fiat měnám, jako je dolar.

Ve svém posledním příspěvku o BTC Kiyosaki uvedl, že kýžená cena 100 000 dolarů v příštích čtyřech měsících konečně klesne.

Přidejte komentář