Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Friday, 14. June 2024

Bitcoin si drží svou hodnotu, zatímco cena zlata klesá. Proč jsou kryptoměny aktuálně vzácnější než drahý kov?

Capxmaster

Bitcoin se udržuje na stabilních hodnotách, což jen podněcuje zájem investorů o faktory ovlivňující kryptoměny. Cena Bitcoinu zůstává těsně pod úrovní 66 150 USD.

Bitcoin a další kryptoměny se v úterý držely na relativně stabilních hodnotách, přičemž investoři pečlivě sledovali faktory ovlivňující kolísání jejich hodnoty. Všichni se aktuálně soustředí na vývoj ceny bitcoinu jakožto největší kryptoměny na trhu. 

Kryptoanalytici se domnívají, že nedávné události spojené s procesem „půlení“ bitcoinu by mohly posloužit jako katalyzátor pro dosažení nových cenových maxim, což jen upevnuje naděje na návrat na rekordní hodnoty. Tento proces, který je založen na mechanismu snižování odměn za těžbu nových bitcoinů, má potenciál omezit nabídku na trhu a zvýšit poptávku, což by mohlo cenu bitcoinu vytlačit vzhůru. 

Během posledních 24 hodin zůstala cena bitcoinu téměř nezměněná, obchodoval se poblíž hodnoty 66 150 USD. Tento stav představuje pokles o zhruba 1 000 USD oproti předchozím hodnotám. Porovnáme-li to s cenami z poloviny března, kdy bitcoin dosáhl téměř 74 000 USD, vidíme náznaky, že kryptoměna zůstává v pozici, která by mohla přinést výrazný pohyb buď směrem nahoru, nebo dolů, což je v souladu s vývojem technického trhu.

Alex Kuptsikevich, analytik společnosti FxPro, poznamenal, že cena bitcoinu v úterý ráno překonala hodnotu 67 100 USD, avšak později mírně klesla. Dále zdůraznil, že pokud se konsolidace přesune nad úroveň 67 100 dolarů, je pravděpodobné, že cena dosáhne rozmezí mezi 72 000-74 000 USD. Naopak, pokles směrem dolů by mohl hodnotu kryptoměny snížit na 60 000 USD.

Po posledním halvingu bitcoinu, který se konal minulý pátek, pokračující stagnace hodnoty této kryptoměny představují významnou změnu v jeho měnové politice. Tento očekávaný vývoj vedl ke snížení emise nových tokenů o 50 %. V důsledku toho se bitcoin stal ještě vzácnějším než zlato, především vzhledem k nedávným poklesům cen zlata. To v pondělí zaznamenalo nejvýraznější pokles hodnoty vůči dolaru od roku 2021 a v úterý došlo k dalšímu poklesu o 1 %.

Kryptoměnoví příznici jsou optimističtí ohledně omezení nabídky bitcoinů. Po několika měsících rostoucí poptávky, hlavně ze strany nových bitcoinových ETF, má potenciál k růstu.  Toto přesvědčení se drží vzhledem k tomu, že bitcoin dříve hlásil dobré výsledky jak v období před, tak i po událostech spojených s halvingem. 

Přidejte komentář