Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Friday, 14. June 2024

Bitcoin se blíží novému ATH

Virarosi

Od svého březnového maxima ve výši 73 737 dolarů bylo BTC odděleno přibližně 2 000 dolarů.

Po relativně klidném víkendu se cena Bitcoinu na začátku pracovního týdne opět vydala na sever, dosahujíc včera večer 71 767 USD. 

Pozadí tohoto růstu představuje rostoucí příliv do většiny amerických spotových ETF na Bitcoin, do nichž bylo včera vloženo téměř 500 milionů dolarů. 

Co je ještě působivější, než množství USD proudících do největších amerických spotových ETF BTC, je série těchto přílivů. 

Naposledy došlo k odlivu prostředků z těchto finančních nástrojů téměř před měsícem. 

Kladná série přílivů tak pokračuje již 16 dnů, což je vyrovnání předchozího rekordu z února. 

Jak bylo nedávno oznámeno, 4. června byl druhým největším dnem přílivu, když se do fondů vlije 886,6 mil. USD, zatímco včera to bylo 488,1 mil. 

FBTC společnosti Fidelity vedl, získal více než 220 milionů dolarů. Za ním následoval IBIT společnosti BlackRock se 155,4 miliony dolarů. 

Dokonce i GBTC společnosti Grayscale, který od své konverze zaznamenal vůbec největší odliv, shromáždil 14,6 milionů dolarů. 

Tato pozitivní čísla pravděpodobně podpořila další růst ceny podkladového aktiva. BTC se 4. června propadl na úroveň kolem 69 000 USD, ale včera začal opět nabírat na síle a vyšplhal se na 15denní maximum 71 767 USD. 

Bitcoin se tak dostal na méně než 3 % od svého historického maxima ze 14. března (73 737 USD). 

Navzdory tomu, že od té doby ztratil zhruba tisícovku, kryptografická komunita věří, že zmapování nového vrcholu je otázkou kdy, a ne jestli.

Přidejte komentář