Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Friday, 14. June 2024

Bitcoin dosahuje rekordních hodnot vůči lokálním měnám v Asii a Jižní Americe s denním nárůstem o 7 %

BidAskBit

Dne 21. května dosáhl Bitcoin intradenního a šestitýdenního maxima 71 650 USD, což znamená nárůst o více než 7 % během 24 hodin.

Podle společnosti CoinGecko se tak toto aktivum dostalo na úroveň 3,4 % od svého historického maxima v dolarovém vyjádření, které bylo zaznamenáno 14. března na úrovni 73 738 USD.

Bitcoin stanovuje nová maxima vůči různým fiat měnám

Prudký nárůst ceny bitcoinu vedl k novým rekordním hodnotám vůči různým fiat měnám.

V Japonsku dosáhl BTC během počátku obchodování 21. května historického maxima 11,2 milionu jenů.

Je to poprvé, co toto aktivum překonalo hranici 11 milionů JPY.

Bitcoin Short Squeeze na obzoru?

Kryptoanalytik Willy Woo ve svém nedávném příspěvku na X upozornil na likvidaci měsíčních krátkých pozic bitcoinu, což naznačuje možnost short-squeeze za historickými maximy.

Společnost Coinglass uvedla, že během posledních 24 hodin bylo zlikvidováno 79 010 obchodníků, přičemž celková likvidace kryptoměn dosáhla 345 milionů dolarů, z čehož 78,5 % tvořily krátké pozice.

Jak bylo uvedeno, Markus Thielen, vedoucí výzkumu ve společnosti 10x Research, dříve předpověděl, že průlom nad 67 500 USD by mohl potenciálně vést k novým historickým maximům

V současné době se BTC obchoduje za 70 945 USD, což je jen 2 500 USD od dosažení nového historického maxima v amerických dolarech.

Kromě společnosti 10x Research se po několikatýdenní konsolidaci obrátili k bitcoinu býčím směrem i někteří další analytici.

Přední obchodní společnost QCP Capital vyjádřila optimismus ohledně dynamiky ceny Bitcoinu a předpověděla možný návrat k maximům na úrovni 74 000 USD.

Přidejte komentář