Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Saturday, 20. July 2024

Analytik stanovuje další cíl pro Bitcoin na 91,5 tisíce dolarů navzdory jestřábímu postoji Fedu

Virarosi

Pseudonymní analytik CryptoCon je přesvědčen, že Bitcoin vzroste o 25 % nad současná historická maxima, což je jeho další velký „krok“ před prolomením vrcholu cyklu ve výši 123 982 USD.

„Jestřábí postoj“ Federálního rezervního systému Spojených států neovlivnil předpověď technického analytika, že Bitcoin brzy vzroste o téměř 25 % nad své historické maximum 73 679 USD, což je další krok před tím, než nakonec dosáhne vrcholu cyklu ve výši 123 832 USD.

„Cílová hodnota 91 539 USD zůstala pro Bitcoin nedotčena a nezměněna,“ napsal pseudonymní technický analytik CryptoCon 12. června v příspěvku X jen několik hodin po zveřejnění zápisu ze zasedání Fedu, který zachoval úrokovou sazbu s jediným plánovaným snížením v roce 2024.

Společnost CryptoCon podpořila svou předpověď Bitcoinu pomocí modelu Magic Bands, který rozděluje cyklus na různé úrovně na základě předchozích vrcholů a dna cyklu, aby bylo možné předpovědět budoucí ceny. 

Model je založen na myšlence, že jakmile cena bitcoinu překoná jednu primární úroveň – aktuální historické maximum – přejde na další krok na základě předchozích pohybů cyklu.

Podle modelu Bitcoin v současné době odolává v rámci úrovně 2,5. Jakmile však toto konsolidační období překoná, dosáhne třetí úrovně na úrovni 91 539 USD, po níž bude následovat vrcholový cíl cyklu na úrovni 123 832 USD.

Podle údajů společnosti CoinMarketCap by nárůst na 91 539 USD představoval 34% nárůst oproti současné ceně 68 315 USD.

„Trvá nějakou dobu, než se dostaneme na úroveň 3 magických pásem, ale je to další krok,“ dodal CryptoCon.

Tato předpověď přišla navzdory obavám ostatních obchodníků z jestřábího tónu Fedu, který se obecně používá pro označení situace, kdy se zdá, že Fed zaujímá agresivnější postoj ke kontrole inflace (včetně menšího počtu snížení úrokových sazeb).

Tato předpověď přišla navzdory obavám ostatních obchodníků z jestřábího tónu Fedu, který se obecně používá pro označení situace, kdy se zdá, že Fed zaujímá agresivnější postoj ke kontrole inflace (včetně menšího počtu snížení úrokových sazeb).

„Jestřábí tón FOMC není pozitivní. Powellův projev a prognózy jsou pro bitcoin vedoucím faktorem na trhu. Index CPI byl dnes superpozitivní,“ napsal zakladatel MN Trading Consultancy Michaël van de Poppe v příspěvku X z 12. června.

„Dnešní zasedání FOMC je rozhodně více jestřábí, než se očekávalo,“ dodal nezávislý analytik Ted Talks Macro.

Vedoucí výzkumu společnosti 10x Research Markus Thielen se však domnívá, že Federální výbor pro volný trh (FOMC) má možná nerealistická očekávání.

„FOMC bude pravděpodobně muset snížit svá očekávání později v průběhu roku, protože jsme již viděli vrchol letošní inflace,“ řekl Thielen pro Cointelegraph.

„Zatímco FOMC očekává pouze jedno snížení, trh stále počítá se dvěma sníženími oproti šesti na začátku roku,“ vysvětlil.

Meziměsíční index spotřebitelských cen (CPI) se v květnu nezměnil, zatímco meziroční hodnota činila 3,3 %, což je v obou případech o 0,1 % méně, než se předpokládalo. Po tomto oznámení získal Bitcoin během několika vteřin 1 500 USD a prudce vzrostl na 69 636 USD, informoval 12. června Cointelegraph.

„Index spotřebitelských cen v USA dosáhl 3,3 %, přesně jak jsme doufali,“ řekl Thielen.

„Nižší index spotřebitelských cen byl pro bitcoin příznivý, zatímco vyšší index byl medvědí – což vedlo k výprodejům v lednu, březnu a dubnu,“ dodal.

Přidejte komentář