Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Wednesday, 22. May 2024

Zvýšení zisku o 60 %: Německá zbrojovka Rheinmetall navýšila čtvrtletní zisky o více než polovinu

Capxmaster

Německá společnost Rheinmetall, specializující se na výrobu vojenského vybavení jako jsou tanky Leopard, hlásí v prvním čtvrtletí letošního roku nárůst provozního zisku o 60 % na 134 milionů eur (cca 3,3 miliardy Kč) ve srovnání s předchozím obdobím. Tento růst je způsoben zvýšenými výdaji na obranu v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu. 

Od počátku této invaze se tržní hodnota Rheinmetallu zvýšila více než čtyřnásobně. Přestože dnes akcie společnosti zaznamenaly pokles o více než 3 % po zveřejnění těchto výsledků, protože zisk zaostal za očekáváním.

Analytici od společnosti Berenberg vysvětlují, že to může být způsobeno zpožděním v dodávkách munice a nákladních vozidel, které by měly být dohnány ve druhé polovině roku.

Finanční ředitelka Rheinmetallu, Dagmar Steinertová, odhaduje, že více než 40 % celoročních tržeb přijde až ve čtvrtém čtvrtletí. Společnost potvrdila, že očekává celkové tržby ve výši přibližně deseti miliard eur, zatímco tržby v prvním čtvrtletí vzrostly o 16 % na 1,58 miliardy eur.

Generální ředitel společnosti Rheinmetall, Armin Papperger, předpovídá, že jeho firma získá až třetinu zakázek ze zvláštního fondu na obranu v hodnotě 100 miliard eur, který byl vytvořen Německem jako reakce na ruskou invazi na Ukrajinu.

Papperger také zdůraznil, že mnoho států bude nadále potřebovat Rheinmetall k pokrytí rostoucí poptávky po vojenském vybavení, a že společnost bude i nadále posilovat svou pozici jako předního evropského výrobce munice.

Přidejte komentář