Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Wednesday, 22. May 2024

V salvadorském veřejném školství byla zahájena nová vzdělávací iniciativa o bitcoinech

Virarosi

Nezisková organizace zaměřená na vzdělávání v oblasti bitcoinu (BTC), která působí v Salvadoru, nedávno představila aktualizovanou verzi svého programu Bitcoin Diploma. Cílem iniciativy je podpořit širší přijetí této přední kryptoměny a vzdělávat jednotlivce v oblasti výhod plynoucích z pochopení její základní technologie.

Vzdělávání o BTC se stává středem zájmu

Organizace známá jako „Mi Primer Bitcoin“ neboli „My First (Můj první Bitcoin)“ začala nabízet kurzy BTC v Salvadoru poté, co země v roce 2021 zavedla zákon o Bitcoinech. 

V červnu 2022 zahájila první desetitýdenní vzdělávací program, do kterého se přihlásilo 38 studentů ze státních škol v Salvadoru. Tato iniciativa znamenala první zavedení diplomového programu BTC v jakémkoli veřejném školském systému na světě.

Nezisková organizace nyní spolupracuje s ministerstvem školství v Salvadoru, které přijalo otevřený pracovní sešit jako hlavní zdroj pro svůj vzdělávací program zaměřený na BTC.

Prostřednictvím pilotního programu ve spolupráci s vládou a ve spolupráci s Bitcoin Beach, projektem vyvinutým pro „udržitelný ekonomický ekosystém BTC“ na pobřeží Salvadoru, nezisková organizace v současné době školí 700 učitelů veřejných škol po celé zemi. Tito učitelé budou následně ve svých místních školách poskytovat výukový program BTC Diploma.

Kromě toho My First Bitcoin v březnu 2023 založila samosprávnou „síť uzlů“ BTC pedagogů v první linii, v rámci které již více než 29 vzdělávacích projektů z 18 zemí využívá Bitcoin Diploma. 

Finanční gramotnost v bitcoinové éře 

Vydání diplomu BTC pro rok 2024 představuje významný milník v poslání společnosti My First Bitcoin podporovat globální přijetí BTC a finanční posílení. 

Učební plán zahrnuje různá témata, včetně historie peněz, vzniku státem vydávaných měn, problémů spojených s fiat penězi a toho, jak BTC poskytuje řešení těchto problémů. Zabývá se také technickým fungováním BTC a Lightning Network, sítě druhé vrstvy, která umožňuje fungování inteligentních smluv BTC.  

Učebnice o 175 stranách je rozdělena do deseti kapitol a je určena pro desetitýdenní výukový program. Všechny materiály jsou veřejně dostupné na GitHubu a organizace aktivně vyzývá jednotlivce, aby se podíleli na překladu učebních osnov. 

Vydání 2023 bylo přeloženo do 23 jazyků sítí více než 40 mezinárodních pedagogů, včetně korejštiny, svahilštiny, lugandy, ruštiny, tamilštiny, japonštiny a hindštiny.

John Dennehy, zakladatel a výkonný ředitel organizace My First Bitcoin, zdůraznil, že organizace věří v sílu BTC vzdělávání. Prohlásil: 

„Věříme, že vzdělávání v oblasti bitcoinu změní svět, a toto nové vydání je velkým krokem tímto směrem. Výuka finanční gramotnosti pro éru BTC je posilující a vede k významným efektům druhého řádu. Tyto znalosti nás povzbudí k budování, vytváření a plánování další budoucnosti – a to změní všechno.“

Přidejte komentář