Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Wednesday, 22. May 2024

Salvador od roku 2021 vytěžil 474 BTC, vláda nyní drží 5 750 BTC

Virarosi

Salvador, který se stal prvním státem, který začal používat Bitcoin (BTC) jako zákonné platidlo, by podle zprávy „Bitcoin Office“ mohl klidně držet 5750 Bitcoinů. Národní úřad pro Bitcoin je vládní subjekt, jehož cílem je řídit všechny projekty související s touto kryptoměnou.

Podle zprávy agentury Reuters vytěžila země od roku 2021 téměř 474 bitcoinů pomocí geotermální energie ze sopky Tecapa.

Oficiální údaje elektrárny zveřejněné v úterý uvádějí, že vládní podíly činí více než 354 milionů dolarů v běžných cenách. S BTC bohatství fondu, národ zahájil webové stránky v úterý pro sledování jeho Bitcoin pokladny.

Současný stav bitcoinů v zemi a spuštění webové stránky memepoolu naznačuje, že Salvador by se nakonec mohl stát jednou z nejbohatších zemí na světě.

Zajímavé je, že prezident Bukele také prohlásil, že nemá v plánu prodat rozsáhlý majetek země v bitcoinech. Bukeleho administrativa nainstalovala 300 procesorů, které těží Bitcoiny ze sopky, dodává zpráva.

Těžba bitcoinů z geotermální energie v Salvadoru

Státní geotermální elektrárna věnuje na těžbu kryptoměn 1,5 megawattu (MW) z celkového výkonu 102 MW.

„Nevynakládáme zdroje, které znečišťují životní prostředí, nejsme závislí na ropě, na zemním plynu, na žádném zdroji, který není obnovitelný,“ řekl agentuře AP Daniel Álvarez, prezident výkonné komise Rio Lempa Hydrolectric, která na elektrárnu dohlíží, v roce 2021.

Pokud však jde o levnou elektřinu, dováží se do země asi pětina až čtvrtina elektřiny. Zbytek výroby elektřiny se dělí mezi vodní a geotermální elektrárny a elektrárny spalující fosilní paliva.

Z nich geotermální energie představuje asi čtvrtinu energie v zemi, protože v Salvadoru se nachází 20 aktivních sopek.

Podle zprávy z roku 2021 je zdrojem energie vyrobené geotermálními turbínami přibližně 300 počítačů. Bitcoiny se „těží“ pomocí počítačů, které řeší složité matematické problémy a ke svému provozu potřebují velké množství elektrické energie.

V průmyslu, který je stále do značné míry závislý na znečišťujících uhelných elektrárnách, salvadorská vláda propaguje využití čisté energie pro místní těžbu.

Přidejte komentář