Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Wednesday, 22. May 2024

Předpověď ceny bitcoinu: očekává 80 000 dolarů uprostřed rozruchu kolem ETF a odvážného kroku společnosti MicroStrategy

BidAskBit

Cena bitcoinu se vydává na pozoruhodnou cestu a v úterý se obchoduje nad 66 600 USD. Díky této eskalaci se Bitcoin blíží svému historickému maximu, když se kryptoměna dotkla 68 600 USD, což signaliuzuje potencionální průlom kryptoměn.

Vzhledem k tomu, že v letošním roce došlo k 50% nárůstu, který byl částečně podpořen výrazným přílivem peněz do bitcoinových fondů kótovaných na burze v USA, je prostředí zralé na předpovědi cen bitcoinu. 

Očekávání spojené se schválením spotových ETF na bitcoin ve Spojených státech vyvolalo vlnu velkých investorů, která odráží zápal býčího běhu v roce 2021.

Zatímco bitcoin prochází schvalováním ze strany regulačních orgánů a stoupá jeho akceptace v hlavním proudu, zůstává otázka: jak daleko se tento digitální titán vyšvihne na stále se vyvíjejícím trhu v roce 2024?

Bitcoin se blíží rekordnímu maxima s nárůstem na 68 600 USD

Hodnota bitcoinu se vyšplhala na 68 600 USD, čímž dosáhla dvouletého maxima a přiblížila se své historicky nejvyšší hodnotě, k čemuž přispěl silná příliv peněz na trhy s kryptoměnami. Jen v letošním roce vzrostla hodnota bitcoinu o 50 %, k čemuž výrazně přispěly investice do bitcoinových fondů kotovaných v USA.

Potenciální schválení spojových ETF na bitcoins v USA přilákalo významné investory, což odráží nadšení z býčího období v roce 2021. Pozoruhodné je, že americké bitcoinové fondy zaznamenaly čistý příliv 2,18 miliardy dolarů, v čele s iShares Bitcoin Trust společnosti BlackRock.

Přestože je bitcoin překoupený, analytici vidí cestu k překonání hranici 80 000 USD, což je podpořeno rekordními výkony na akciových trzích a rostoucím přijetím v hlavním proudu, o čemž svědčí překročení hranice 100 miliard dolarů ve stablecoinech u Tetheru.

MicroStrategy zvyšuje sázku na bitcoin nabídkou konvertibilních dluhopisů v hodnotě 600 milionů dolarů

Společnost MicroStrategy, významný investor do bitcoinu, oznámila, že plánuje vydat seniorní konvertibilní dluhopisy v hodnotě 600 milionů dolarů a rozšířit tak své bitcoinové portfolio. Získané finanční prostředky budou sloužit především k dalším akvizicím bitcoinů a k pokrytí obecných firemních výdajů.

– Společnost MicroStrategy získala 600 milionů dolarů na nákup dalších bitcoinů

– Konvertibilní dluhopisy nabízejí flexibilní konverzi na akcie nebo hotovost do roku 2030

– Potenciální vzestup trhu díky posílené důvěře institucí v Bitcoin

Tyto konvertibilní dluhopisy se splatností v březnu 2030 nabízejí možnost konverze buď na akcie MicroStrategy, nebo na hotovost. Navíc možnost pro první kupce nakoupit další dluhopisy v hodnotě až 90 milionů USD podtrhuje agresivní investiční strategii firmy. 

Přidejte komentář