Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Saturday, 13. April 2024

Předpověď ceny bitcoinu: 150 000 USD

Virarosi

Cena bitcoinu se drží nad 52 000 USD, což ve středu znamenalo téměř 1% nárůst, a připravuje tak půdu pro pozoruhodnou cestu vpřed. Tento nárůst přichází v patách amerického přikývnutí na Bitcoin ETF finančními giganty Fidelity a BlackRock, což pohání tržní ocenění Bitcoinu zpět k hranici 1 bilionu dolarů.

Vzhledem k tomu, že i širší trh s kryptoměnami zaznamenává silné oživení, je připravena půda pro potenciálně nebývalý růst.

Analytici poukazují na předpověď ceny Bitcoinu ve výši 150 000 USD do poloviny roku 2025, k čemuž přispějí faktory, jako je očekávaná událost půlení a potenciální uvolnění úrokových sazeb.

Navzdory býčímu výhledu investory varujeme před volatilitou a spekulativním zápalem, které by mohly vést ke korekcím trhu.

Bitcoin očekává 150 000 USD do roku 2025, na pozadí nárůstu ETF získává hodnotu 1 bilionu USD

Rally bitcoinu nad 52 000 dolarů znovu oživila trh a posunula jeho ocenění zpět nad 1 bilion dolarů, a to díky schválení bitcoinových ETF od společností Fidelity a BlackRock v USA.

Toto výrazné oživení, které přispívá k trhu s kryptoměnami v hodnotě přes 2 biliony dolarů, je podpořeno optimismem investorů a silnými ukazateli výkonnosti, jako je ziskové čtvrtletí společnosti Coinbase.

Analytici předpovídají, že by Bitcoin mohl do poloviny roku 2025 dosáhnout hodnoty 150 000 USD, a to díky nadcházející události půlení a potenciálnímu snížení úrokových sazeb.

Doporučuje se však opatrnost před korekcemi trhu, které by mohly být podníceny nadměrným nadšením investorů.

Navzdory problémům, jako je inflace a zvyšování úrokových sazeb, trend směrem k rizikovějším aktivům naznačuje, že cena Bitcoinu může i nadále stoupat.

Průzkum ukázal, že nálada v Austrálii se po schválení ETF na bitcoiny zvyšuje.

Poté, co Spojené státy daly zelenou spotovým ETF na bitcoin, zaznamenala Austrálie výrazný 25% nárůst pozitivního sentimentu vůči bitcoinu, ukazuje nedávný průzkum. Navzdory ekonomické nejistotě, která zmírňuje širší přijetí, se přízeň Bitcoinu mezi Australany ve věku 55 let a více výrazně zdvojnásobila.

Studie rovněž zjistila, že 19 % respondentů by investovalo do Bitcoin ETF kótovaného na australské burze cenných papírů (ASX), a to zejména mezi mladšími demografickými skupinami. Celkové vlastnictví kryptoměn se vyšplhalo na 27,5 %, přičemž ve starších segmentech došlo k výraznému nárůstu.

Přesto přetrvávají obavy z volatility cen, nedostatečné ochrany spotřebitelů a ekonomické nestability. Rostoucí životní náklady a úrokové sazby nutí některé uvažovat o prodeji kryptoměn. Toto rostoucí nadšení v Austrálii by mohlo hodnotu bitcoinu dále podpořit.

Bitcoinové ETF zažívají rekordní objem obchodů

Bitcoinové burzovně obchodované fondy (ETF) zaznamenaly nejvyšší objem obchodů od svého lednového debutu v USA – minulý měsíc se uskutečnily obchody v hodnotě téměř 2 miliard dolarů. Vedl fond HODL ETF společnosti VanEck s téměř 400 miliony dolarů, následovaný fondy BitWise a WisdomTree Bitcoin Fund s významnými objemy.

Tento prudký nárůst, ke kterému došlo během svátků na americkém trhu, odráží rostoucí zájem investorů a náladu zaměřenou na riziko, která je potenciálně způsobena přechodem institucionálních investorů od ETF na zlato k ETF na bitcoin.

Tento trend podtrhuje rostoucí důvěru institucí v Bitcoin jako třídu aktiv, což naznačuje býčí náladu investorů a předznamenává potenciální růst cen v důsledku rostoucího přijetí ze strany institucí a likvidity trhu.

Michael Saylor obhajuje dlouhodobé držení bitcoinu

Michael Saylor, generální ředitel společnosti MicroStrategy a známý zastánce Bitcoinu, zopakoval svůj postoj neprodávat významné podíly společnosti v Bitcoinech, které v současné době činí 190 000 bitcoinů pořízených za průměrnou cenu 31 224 USD za kus.

Vzhledem k tomu, že cena Bitcoinu se pohybuje kolem 52 000 USD, investice společnosti MicroStrategy se vyšplhala na odhadovanou hodnotu 10 miliard USD, což jí přineslo ohromující zisk ve výši 4 miliard USD.

Saylorovo tvrzení, že Bitcoin představuje ultimátní únikovou strategii, která předčí tradiční aktiva, jako je zlato, nemovitosti a index S&P, podtrhuje jeho důvěru v trvalou hodnotu Bitcoinu.

Toto neochvějné odhodlání signalizuje nejen jeho víru v budoucnost Bitcoinu, ale naznačuje také potenciální pozitivní vlivy na náladu na trhu s kryptoměnami.

S rostoucím zapojením institucí do Bitcoinu může Saylorova trvalá podpora a pokračující investice společnosti MicroStrategy přispět k trvalým býčím trendům v ocenění Bitcoinu.

Předpověď ceny bitcoinu

V dnešním finančním prostředí se bod obratu Bitcoinu drží kolem hranice 52 515 USD, což mezi investory zavádí opatrný sentiment.

Kryptoměna čelí bezprostřední úrovni odporu na 53 943 dolarech a dalším bariérám na 55 214 a 56 497 dolarech. Na straně poklesu se podpora ustálila na úrovni 50 783 dolarů a další polštáře na 49 527 a 48 321 dolarech.

Technické ukazatele odhalují vyrovnané tržní prostředí. Index relativní síly (RSI) se nachází na úrovni 50, což naznačuje neutrální stav trhu. Divergence klouzavého průměru (MACD) vykazuje negativní divergenci s hodnotou -52 oproti signálu 167, což naznačuje potenciální posuny v hybnosti.

Zejména 50denní exponenciální klouzavý průměr (EMA) na úrovni 51 041 USD podporuje býčí postoj, pokud Bitcoin zůstane nad touto hranicí. Pozorované boční obchodní rozpětí mezi 52 500 a 50 785 dolary podtrhuje současnou nerozhodnost trhu.

Udržení pozice nad úrovní 51 000 USD však může signalizovat býčí potenciál a vybízet k opatrnému optimismu ohledně krátkodobé trajektorie Bitcoinu.

15 nejlepších kryptoměn, které je třeba sledovat v roce 2023

Mějte přehled o světě digitálních aktiv a prozkoumejte naši ručně vybranou kolekci 15 nejlepších alternativních kryptoměn a projektů ICO, které byste měli v roce 2023 sledovat. Náš seznam sestavili odborníci ze společností Industry Talk a Cryptonews, což je zárukou odborných rad a kritických postřehů pro vaše investice do kryptoměn.

Využijte této příležitosti a objevte potenciál těchto digitálních aktiv a buďte informováni.

Přidejte komentář