Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Friday, 14. June 2024

Polygon získal v roce 2023 téměř tolik uživatelů jako Ethereum

BidAskBit

Podle analytické společnosti Flipside se oba blockchainy mohou pochlubit více než 15 miliony získaných uživatelů, zatímco Bitcoin se umístil na třetím místě s 10,65 miliony.

Podle blockchainové analytické firmy Flipside získala síť Polygon, která se skládá z Layer-2, v roce 2023 téměř tolik uživatelů kryptoměn jako Ethereum.

Polygon, škálovací řešení pro Ethereum, se v roce 2023 pyšnila 15,24 milionu získaných uživatelů, což je přibližně o 160 000 méně než 15,4 milionu uživatelů Etherea.

Společnost Flipside definovala získaného uživatele jako toho, kdo na daném blockchainu provedl alespoň dvě transakce, přičemž alespoň jedna proběhla v roce 2023.

Zajímavé je, že v první polovině roku 2023 vedl Polygon, ale nakonec ho předstihlo Ethereum, které si udrželo vedení po celou druhou polovinu roku.

„Polygon zahájil rok s impozantním počtem 2,8 milionu získaných uživatelů v lednu – což představuje více než 40 % všech získaných uživatelů sítě v roce 2023,“ vysvětlila společnost Flipside.

„Od té doby zaznamenal Polygon v průběhu roku v relativním vyjádření nejkonzistentnější pokles v počtu získaných měsíčních uživatelů, ale stále se příznivě srovnával s více ostatními sítěmi.“

Na třetím místě se umístil Bitcoin s 10,65 milionu získaných uživatelů, zatímco první pětku doplnily Solana a Arbitrum.

Celkem bylo zaznamenáno 62 milionů získaných uživatelů z osmi sledovaných blockchainů, včetně Optimism, Avalanche a Base. Společnost Flipside poznamenala, že získávání uživatelů dosáhlo vrcholu v květnu, poté získaní uživatelé postupně klesali.

„Nárůst získaných uživatelů začal v březnu, což se shodovalo s pádem banky Silicon Valley, který mohl otřást důvěrou v centralizované subjekty a zažehnout úprk k decentralizovaným alternativám úschovy,“ napsala firma.

Flipside uvedla, že Base začala silně po svém spuštění v srpnu 2023, ale její objem uživatelů zkrotl v posledních měsících roku 2023.

„Obnovené nadšení napříč zavedenějšími řetězci ke konci roku mohlo přispět k poklesu růstu uživatelů Base, vzhledem k tomu, že tyto sítě měly robustnější a rozmanitější ekosystémy aplikací, se kterými se mohly zapojit,“ vysvětlila firma.

„Nicméně další býčí období může být pro růst uživatelů Base dobrou předzvěstí, vzhledem k úsilí Coinbase sloužit jako kryptografická brána pro nové uživatele.“

Přidejte komentář