Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Thursday, 4. July 2024

Náklady na lobbování v kryptografickém průmyslu prudce rostou v souvislosti s regulačními překážkami

Virarosi

– Lobbování za kryptoměny dosáhlo v prvních třech čtvrtletích roku 2023 rekordní výše 18,96 milionu dolarů a překonalo loňské výdaje ve výši 16,1 milionu dolarů

– Navzdory krachu FTX vede Coinbase s výdaji ve výši 2,16 milionu dolarů, jejichž cílem je utvářet příznivou kryptolegislativu uprostřed regulačních bitev

– Strategický lobbing kryptografického průmyslu se na pozadí právních bitev zintenzivňuje, přičemž se očekává schválení bitcoinového ETF Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC)

V překvapivém obratu událostí se americký kryptografický sektor údajně chystá překonat svůj vlastní rekord v letošních výdajích na federální lobbing.

Nezisková výzkumná skupina OpenSecrets uvádí, že kryptografické společnosti v prvních třech čtvrtletích roku 2023 společně vynaložily na lobbing ohromujících 18,96 milionu dolarů, čímž překonaly částku 16,1 milionu dolarů vynaloženou ve stejném období loňského roku.

Lobbing v oblasti kryptoměn v USA roste

Podle nedávné zprávy agentury Reuters přichází prudký nárůst lobbingu v době, kdy se kryptografické firmy potýkají s bouřlivým rokem, překonávají reputační překážky a aktivně prosazují legislativu ve svůj prospěch.

Pozoruhodné je, že toto finanční angažmá přetrvalo i po krachu krypto burzy FTX.

Celkové loňské výdaje na lobbing údajně dosáhly téměř 22 milionů dolarů.

Uvádí, že krypto burza Coinbase do lobbistického úsilí vložila 2,16 milionu dolarů.

Mezi další klíčové přispěvatele patří Foris DAX, provozovatel portálu Crypto.com, Blockchain Association a Binance Holdings.

Cílem je podporovat vztahy

Kristin Smith, generální ředitelka Blockchain Association, nastínila strategický přístup odvětví k agentuře Reuters.

Smithová uvedla: „Naším cílem je přímá spolupráce s tvůrci politik, abychom podpořili vztahy a řešili mezery ve znalostech. V konečném důsledku vytvoření rozumného regulačního rámce.“

Znovu však opakuje, že kryptografické společnosti strategicky rozšiřují své působení ve Washingtonu s cílem napravit reputační šrámy z kontroverzí z minulého roku.

Kromě toho, že se odvětví pohybuje pod regulačním dohledem, čelí i pokračujícím právním bitvám, přičemž v červnu americká Komise pro cenné papíry (SEC) zažalovala společnosti Coinbase a Binance za údajné porušení pravidel.

Mezitím se s napětím očekává schválení burzovně obchodovaného fondu (ETF) pro spotové bitcoiny ze strany SEC, který by mohl změnit pravidla hry a rozšířit dostupnost kryptoměn.

Pozitivní dynamika navazuje na nedávnou prohru SEC v soudním sporu proti společnosti Ripple.

Přidejte komentář