Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Saturday, 13. April 2024

JPMorgan upozorňuje na Ethereum, které stojí za nárůstem kryptoměn

Virarosi

– JPMorgan vyzdvihuje tři hlavní důvody, které stojí za býčí jízdou na kryptotrhu a které se zaměřují především na Ethereum

– Analýza zdůrazňuje, že trh s kryptoměnami dosáhne v nadcházejících měsících nových výšin

JPMorgan připisuje Ethereu upgrade na Dencun za kryptoměnový býčí běh

Trh s bitcoiny a kryptoměnami je svědkem vzestupného trendu s bitcoinem s trendem kolem 59 000 dolarů, který upoutal pozornost každého, ať už je příznivcem kryptoměn, nebo jejich odpůrcem, proto v probíhajícím krypto býčím běhu JPMorgan Chase přichází se třemi hlavními důvody, které stojí za vzestupným trendem na trhu s kryptoměnami.

Důvody nárůstu kryptoměn

Tým JPMorgan v čele s globálním tržním stratégem Nikolaosem Panigirtzoglouem a dalšími odborníky a analytiky poukázal na tři hlavní katalyzátory, které stojí za prudkým růstem krypto trhu, jenž bude pokračovat i v nadcházejících měsících.

Tým JPMorgan uvádí, že Bitcoin Halving, což znamená událost, která nastane, když se odměny za těžební transakce bitcoinu sníží na polovinu a sníží rychlost, jakou vznikají nové mince, a sníží dostupné množství nové nabídky, je jedním z důvodů vzestupu kryptoměn, protože snižuje nabídku bitcoinů na trhu.

Dalším důvodem je Dencunův upgrade sítě Ethereum, který je podle zprávy Grayscale pro síť událostí „Coming of Age“, která jí umožňuje růst a upevnit její návrh Ethereum 2.0, a uvádí, že ether je připraven sklízet výhody upgradu, což v konečném důsledku zvyšuje přitažlivost investorů ke kryptoměnám.

A konečně rostoucí šance na schválení spotových ETF na ethereum. Očekává se, že americká Komise pro cenné papíry (SEC) rozhodne o schválení spotového ETF Ethereum v květnu. Navzdory tomu se předseda SEC Gary Ganser důsledně vyhýbá výslovnému prohlášení, že ether není považován za cenný papír, což vyvolává pochybnosti o potenciálním schválení spotového ETF Ethereum. Nicméně existují optimistické vyhlídky, které naznačují, že regulátor cenných papírů může v květnu udělit schválení spotového ETF Ethereum, přičemž mezi těmi, kdo vyjadřují důvěru v tento výsledek, je i Standard Charter Bank.

Z výše uvedených analýz lze tedy vyvodit závěr, že Bitcoin a trh s kryptoměnami bude mít v nadcházející budoucnosti vzestupný trend, což zdůraznil i zakladatel společnosti Microstrategy Michael J. Saylor v rozhovoru pro agenturu Bloomberg, kde uvedl, že Bitcoin je nejvýkonnějším aktivem mezi všemi aktivy, jako jsou nemovitosti, zlato, a v nadcházející budoucnosti budou na trh s kryptoměnami proudit peníze z těchto tříd aktiv, a proto bude trh s kryptoměnami stát jako nejnavštěvovanější místo investorem na světě, ať už je to Asie, Afrika nebo Antarktida, všude na světě budeme svědky prudkého nárůstu investorů do kryptoměn, což z něj udělá trh s hodnotou několika bilionů dolarů.

Přidejte komentář