Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Friday, 14. June 2024

Investoři by měli zvážit nákup akcií společnosti Nvidia před zveřejněním hospodářských výsledků z několika důvodů:

Capxmaster

Zvýšení cílové ceny bankou Goldman Sachs

Nedávné zvýšení cílové ceny akcií Nvidie bankou Goldman Sachs naznačuje potenciální růst o 17 % oproti současným úrovním. Analytik Toshiya Hari uvádí několik faktorů pro tento optimistický výhled, jako jsou pozitivní výsledky ostatních výrobců čipů specializujících se na umělou inteligenci a zvýšené výdaje technologických gigantů na infrastrukturu umělé inteligence.

Úspěchy partnerů

Výsledky partnerů Nvidie, jako je Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) a Super Micro Computer, naznačují pozitivní výkonnost Nvidie. TSMC vykázal meziroční nárůst tržeb, což svědčí o silné poptávce po čipech vyráběných touto společností. Super Micro Computer zaznamenal významný růst tržeb díky poptávce po serverech pro umělou inteligenci.

Růst poptávky v odvětví

Nvidia má dominantní postavení na trhu s čipy pro umělou inteligenci, ale i konkurenti, jako Intel a AMD, zaznamenávají rostoucí poptávku. Očekávaný růst tržeb konkurentů naznačuje zdravou poptávku po čipech pro umělou inteligenci, což může prospět i Nvidii.

Relativní hodnota 

Ocenění akcií Nvidie se pohybuje pod pětiletým průměrem, což naznačuje, že jsou stále relativně atraktivní pro investory. Poměr ceny k forwardovému zisku je nižší než pětiletý průměr, což může představovat příležitost pro investory hledající dlouhodobý růst.

Závěr

Zveřejnění hospodářských výsledků může poskytnout další informace o výkonnosti společnosti a ovlivnit pohyb akcií Nvidia na trhu. Investoři, kteří věří v potenciál růstu Nvidie a silné postavení společnosti v oblasti umělé inteligence, by mohli mít zájem o nákup akcií před zveřejněním výsledků.

Přidejte komentář