Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Saturday, 20. July 2024

Ethereum zpět nad 3 500 USD!

Virarosi

ETH mírně poskočilo a opět překonalo hranici 3 500 USD v minutách poté, co společnost Consensys oznámila, že SEC upustila od šetření Etherea.

Ether se vrátil nad 3 500 USD, když zaznamenal mírný cenový nárůst poté, co společnost Consensys uvedla, že Komise pro cenné papíry Spojených států ukončuje vyšetřování toho, zda je ETH cenným papírem.

ETH se obchodovalo za 3 493 USD až do okamžiku, kdy společnost 19. června na X zveřejnila, že SEC své vyšetřování ukončí – což je podle kryptokomentátorů pro tento sektor obrovská událost.

„Oddělení SEC pro vymáhání práva nám oznámilo, že uzavírá vyšetřování Etherea 2.0,“ napsala společnost Consensys.

Během 20 minut Ether vyskočil o zhruba 1,4 % na 3 541 USD – podle údajů CoinMarketCap tak překonal kritickou a ostře sledovanou úroveň 3 500 USD. V době psaní se obchoduje za 3 529 USD.

Hladina 3 500 USD byla pro obchodníky klíčová, protože Ether se často pohyboval nad a pod touto hranicí. Za posledních 30 dní byla klíčovou úrovní supportu.

Mírný skok na příspěvku společnosti Consensys ukazuje na zvýšenou důvěru investorů, což potenciálně zmírňuje nedávné obavy ohledně možného porušení zákona o cenných papírech, včetně převodů ETH v síti v případě, že by se SEC rozhodla podniknout kroky.

„Znamená to, že SEC nevznese obvinění, že prodej ETH je transakcí s cennými papíry,“ dodal Consenys, což přimělo řadu kryptokomentátorů k oslavě této zprávy.

„Obrovská výhra pro Ethereum,“ napsal Tom Shaughnessy, zakládající partner Delphi Ventures.

„Významné odemčení pro ekosystém Ethereum při vstupu do nového regulačního režimu pro krypto,“ dodal prezident CoinFund Christopher Perkins.

ETH velryby projevily v návaznosti na oznámení důvěru, přičemž firma Lookonchain zabývající se analýzou blockchainu oznámila, že jedna velryba nakoupila 5 603 ETH v hodnotě přibližně 19,6 milionu dolarů.

Přichází to jen něco málo přes měsíc poté, co SEC schválila spotové Ether fondy obchodované na burze (ETF) ve Spojených státech.

Roste jistota, že postupuje i poslední fáze před obchodováním – schválení registračních prohlášení žadatelů na formuláři S-1.

Předseda SEC Gary Gensler očekává, že komise schválí podání někdy v průběhu letošního léta.

Přidejte komentář