Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Saturday, 20. July 2024

Cena bitcoinu (BTC) dosáhne 10 milionů dolarů, tvrdí Michael Saylor

Virarosi

Saylor tvrdí, že Bitcoin je vzhledem ke své omezené nabídce a decentralizaci „dokonalými penězi“ oproti tradičním měnám.

Michael Saylor, výkonný předseda a spoluzakladatel společnosti MicroStrategy, předpověděl, že cena Bitcoinu dosáhne 10 milionů dolarů za minci.

Saylor tuto předpověď vyslovil během podcastu s Robinem Seyrem a dále tvrdí, že Čína se stane silným podporovatelem této kryptoměny.

Přijetí a ekonomika v Číně

Saylor, který je známý tím, že patří k nejhlasitějším zastáncům BTC, v rozhovoru prohlásil: „Cena Bitcoinu se zvýší na deset milionů dolarů za minci.“

Saylorův argument vychází z konceptu „dokonalých peněz“. Uvedl, že Bitcoin díky své decentralizované povaze a konečné nabídce představuje formu „dokonalých peněz“, které by mohly způsobit revoluci v globálním finančním systému. Bitcoin postavil do kontrastu s tradičními formami peněz, které považuje za „nedokonalé“, a tvrdil, že kryptoměna představuje určitou formu ekonomické nesmrtelnosti.

Saylor to ilustroval otázkou: „Jaký je rozdíl mezi dokonalými a nedokonalými penězi? Dokonalé peníze představují ekonomickou nesmrtelnost“.

Podle Saylora zavedení bitcoinu učinilo všechny předchozí ekonomické systémy zastaralými. Kritizoval tradiční ekonomii jako „pseudovědu před Satoshim“, čímž narážel na tajemného tvůrce Bitcoinu, Satoshiho Nakamota. Podle Saylora se ekonomové minulosti podobali primitivům používajícím „mušle a skleněné korálky“ ve srovnání se sofistikovaným finančním nástrojem, který představuje Bitcoin.

„Ekonomie je kvazináboženské liberální umění plné lidských názorů, předsudků a zaujatosti. … Všichni ekonomové před Satoshim se snažili vypracovat zákony ekonomie pomocí mušlí a skleněných korálků a kousků papíru a úvěrových nástrojů,“ tvrdil Saylor.

Dalším pozoruhodným aspektem Saylorova rozhovoru byla jeho předpověď týkající se postoje Číny k Bitcoinu. Navzdory současným přísným nařízením čínské vlády ohledně kryptoměn Saylor sebevědomě vyjádřil přesvědčení, že místní obyvatelé i jejich úřady přijmou Bitcoin, a předpověděl, že v určitém okamžiku v budoucnosti hodnota jednoho BTC dosáhne 10 milionů dolarů.

Korporátní nesmrtelnost

Saylor také představil vizi Bitcoinu jako prostředku k dosažení „ekonomické nesmrtelnosti“. Tvrdil, že společnosti, které investují do kryptoměny, by mohly výrazně prodloužit svou životnost a překonat ty, které se řídí tradičními finančními postupy.

„Průměrná délka života korporace je něco kolem 10 let,“ poznamenal Saylor. „Mluvíme o eliminaci úmrtnosti korporací, mluvíme o protažení ekonomické vitality snadno o desetinásobek, možná o stonásobek, možná o milioninásobek.“

Přidejte komentář