Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Friday, 14. June 2024

Cena bitcoinu (BTC) by mohla rychle obnovit ztráty, předpovídá analytik

Virarosi

Podle analytika trhu Jakea Wujastyka vykazuje cena bitcoinu známky rychlého zotavení

Jake Wujastyk uvedl, že trh s bitcoinem vykazuje známky možného rychlého zotavení. Po prudkém poklesu na 41 454 dolarů učinila kryptoměna kroky k opětovnému získání ztracené hodnoty.

Wujastykova analýza ukazuje objemovou mezeru nad aktuální obchodní cenou, což signalizuje, že by se Bitcoin mohl rychle vyšplhat na 43 700 USD.

Tato optimistická předpověď přichází uprostřed bouřlivého období pro digitální měnu v důsledku spekulací o tom, že Komise pro cenné papíry (SEC) možná zamítne několik návrhů na založení Bitcoin ETF.

Záblesk naděje pro bitcoinové býky

Technická analýza trhu s bitcoiny provedená společností Wujastyk odhaluje objemovou mezeru naznačující nedostatek rezistence nad současnou cenovou úrovní.

Objemová mezera, jak je vidět na grafu, obvykle znamená, že v určitém cenovém rozpětí byla menší obchodní aktivita. To by mohlo vést k rychlejšímu pohybu ceny, protože Bitcoin se snaží mezeru vyplnit.

Na svíčkovém grafu je vidět směs červených a bílých svíček s modrou čarou znázorňující klouzavý průměr, což naznačuje potenciální bod obratu ceny Bitcoinu 22. listopadu.

Profil objemu na pravé straně grafu znázorňuje cenové úrovně s největším zobchodovaným objemem, což poskytuje náhled na potenciální oblasti podpory a odporu.

Bitcoin snižuje dřívější ztráty

Navzdory dřívějšímu propadu na 41 454 USD Bitcoin prokázal odolnost a obchoduje se již nad 43 000 USD.

Markus Thielen, analytik společnosti Matrixport, vyjádřil skepsi ohledně schválení těchto ETF s tím, že žádosti nemusí splňovat přísné požadavky SEC. To vedlo k dvouciferné korekci.

Současná jednání SEC o Bitcoin ETF zůstávají klíčovým faktorem pro směřování trhu, přičemž případné schválení působí jako katalyzátor dalších zisků.

SEC v současné době vede zásadní jednání s hlavními burzami, jako jsou Nasdaq, CBOE a NYSE, s cílem dokončit připomínky k vydávání spotových ETF na Bitcoin (BTC).

Přidejte komentář