Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Wednesday, 22. May 2024

Bitcoin se v historickém nárůstu ceny po debutu spotového ETF blíží k hranici 45 000 dolarů

Virarosi

Bitcoin (BTC) se zbavil nedávných medvědích šepotů a ve středu se znovu probral k životu, vyškrábal se přes 44 000 dolarů a zaznamenal čtyřtýdenní maximum, když se toto špičkové kryptoaktivum přiblížilo k opěvované hranici 45 tisíc dolarů. Tento býčí nápor byl poháněn silným koktejlem faktorů, od obnovené akumulace ze strany velkých investorů přes rekordní maxima na amerických akciových trzích až po překvapivou změnu regulace z Thajska.

Bitcoin prudce roste uprostřed velrybí aktivity

Den začal s Bitcoinem pohybujícím se kolem 42 700 dolarů, ale rychle nabral na síle a dosáhl maxima 44 300 dolarů, což je jeho nejvznešenější pozice od 12. ledna. Tento 2,5% nárůst za 24 hodin překonal 1,6% zisk širšího trhu kryptoměn a ukázal obnovenou sílu Bitcoinu. Zatímco Ether (ETH) a Cardano (ADA) zaznamenaly mírný nárůst, Bitcoin jednoznačně ukradl show.

Co bylo příčinou tohoto ohnivého návratu? Analytici společnosti Bitfinex původně označili za možného viníka nedávného poklesu ceny zvýšený prodej těžařů. Nicméně, příběh se obrátil, protože velryby, tito záhadní držitelé rozsáhlých zásob Bitcoinu, začali hltat digitální zlato.

Kryptoznalec Ali Martinez při analýze dat z Glassnode odhalil několikaměsíční maximum 73 peněženek, které drží více než 1 000 Bitcoinů (zhruba 44 milionů dolarů každá). Tato aktivita velryb signalizovala obnovení důvěry v dlouhodobý potenciál Bitcoinu.

Na X (dříve Twitter) zveřejnil Ali Martinez příspěvek:

#Bitcoin velryby hromadí více BTC! Přibližně 73 nových velryb nyní drží 1 000 #BTC nebo více, což představuje 3,66% nárůst za dva týdny. pic.twitter.com/VFArJYTQZl

Olej do ohně přilily rekordní výkony amerických akciových indexů. Indexy S&P 500, Dow Jones a Nasdaq Composite koketovaly s historickými maximy, což vytvořilo pozitivní vlnový efekt, který podpořil rizikovější aktiva, jako je Bitcoin. Tento synchronizovaný vzestup naznačoval širší chuť investorů riskovat, což povzbudilo býky kryptoměn.

Thajsko: Odstranění DPH povzbuzuje přijetí kryptoměn

Thajské ministerstvo financí mezitím oznámilo zrušení 7% daně z přidané hodnoty (DPH) na obchodování s bitcoiny a kryptoměnami.

Toto průlomové rozhodnutí staví Thajsko do čela v oblasti přijímání digitálních aktiv a jeho cílem je přilákat investice a vytvořit ze země regionální centrum inovací.

Tento odvážný regulační posun vnesl do již tak býčího trendu silnou dávku optimismu a ukázal, že vláda uznává potenciál kryptoměn.

Zatímco bitcoin naviguje svůj další pohyb, technické ukazatele a podpůrný trend jednoduchého klouzavého průměru naznačují pokračující růstový potenciál. Trh kryptoměn však zůstává ze své podstaty volatilní a investoři by měli být opatrní.

Nicméně středeční prudký růst, poháněný různorodými faktory, vykresluje slibný obrázek budoucnosti bitcoinu a mnohé nechává na pochybách, zda se nejedná o začátek další býčí série. To ukáže až čas, ale jedno je jisté: bitcoinoví býci jsou zpět a hlasitě řvou.

Přidejte komentář