Bitcoin se blíží hranici 50 tisíc dolarů a roste sedmý den po sobě

– Bitcoin roste sedmý den po sobě a v současnosti se obchoduje nad hranicí 48 tisíc dolarů

– Rostoucí zájem investorů o ETF, vyznačující se prudkým přílivem peněz, výrazně ovlivnil cenu BTC

– Kromě toho má na prudký růst vliv i nadcházející událost půlení a převládající svátky lunárního nového roku

Bitcoin, průkopník mezi kryptoměnami, se blíží dlouho očekávané hranici 50 tisíc dolarů, a to díky rostoucímu zájmu investorů o nově spuštěné bitcoinové ETF. Podle nedávné zprávy agentury Bloomberg Bitcoin pozitivně stoupá a dosahuje denních zisků již sedm dní po sobě.

V posledních několika dnech příliv investic do ETF na bitcoin prudce stoupá a kopíruje tak první dny po spuštění ETF. Po měsíci od spuštění překročil příliv do ETF 9 miliard dolarů a za jediný den dosáhl 405 milionů dolarů. Senior analytik ETF agentury Bloomberg James Seyffart se podělil o aktuální informace o třetím největším přílivu od spuštění navzdory prudkému odlivu GBTC společnosti Grayscale.

V prvních dnech si GBTC získala pozornost a ovládla trhy ETF. Díky vysokým objemům obchodů analytici a nadšenci věřili, že GBTC bude pokračovat ve své úspěšné cestě. V posledních dnech však GBTC začal klesat, čímž otevřel cestu IBIT společnosti BlackRock a FBTC společnosti Fidelity. Caroline Bowlerová, generální ředitelka kryptografické společnosti BTC Markets Pty, uvedla, že existují náznaky rostoucího pohybu institucionálních peněz do této třídy aktiv.

Kromě humbuku kolem bitcoinových ETF má na prudký růst bitcoinu vliv také potenciální půlení bitcoinu a lunární novoroční svátky. Analytici předpovídají 190% nárůst Bitcoinu v příštích 6 měsících, který bude způsoben půlením plánovaným na duben 2024. Podle zprávy agentury Bloomberg společnost Fundstrat Global Advisors tvrdí, že během svátků lunárního nového roku je nálada vůči Bitcoinu obvykle pozitivní.

V současné době se Bitcoin obchoduje za 48 143,64 USD, přičemž za jeden den došlo k nepatrnému poklesu o 0,51 %. Cena však vykazuje pozoruhodný nárůst o 12,75 % za 7 dní a o 4,58 % za 30 dní. S tržní kapitalizací ve výši 943 744 809 457 USD si Bitcoin udržuje svou vedoucí pozici v kryptografickém prostoru.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*