Obsah stránek je pouze informativního charakteru, veškerá investiční rozhodnutí pečlivě zvažte, případně konzultujte s odborným poradcem.

Saturday, 20. July 2024

Bitcoin dosáhl nového historického maxima 70 000 USD

Virarosi

V poslední době hodnota bitcoinu stále dosahuje nových rekordů, nyní jde o hodnotu přes 70 000 dolarů. 

Cena Bitcoinu v současné době zažívá výrazný vzestup, který je umocněn inovativním “ETF efektem” a pozitivní náladou na trhu před nadcházejícím půlením.

Jak se očekávalo, hodnota Bitcoinu v pátek zaznamenala výrazné zrychlení, dočasně překonala hranici 69 000 USD a dosáhla nového maxima na úrovni 70 000 USD.

Navzdory výzvám k ústupu zůstává hlavní kryptoměna silná, zejména s ohledem na výraznou rally, která začala z lednových minim pod 40 000 USD.

Výrazná překážka mezi 69 000 a 70 000 dolary však v současném kontextu představuje otazník. 

Není zcela jasné, proč někteří investoři během této fáze silného růstu prodávají, je však pravděpodobné, že velká část prodejního tlaku pochází od starších těžařů. 

Po kolísavém týdnu, který se vyznačoval výrazným růstem nad 69 000 USD na začátku a rychlým sestupem pod 60 000 USD, se příznivci růstu silně vrátili.

Schopnost bitcoinu dosáhnout nedávno nových historických maxim na úrovni 70 000 USD naznačuje potenciální pokračující podporu rallye před halvingem.

“FOMO” (strach z promeškání) je předurčen k tomu, aby zachytil drobné investory a další menší účastníky při každém novém rekordu, kterého bitcoin dosáhne.

Kromě toho se v pásmu mezi 65 053 a 67 008 dolary upevnila silná podpora, jak naznačuje blockchainová analýza společnosti IntoTheBlock.

Býčí vyhlídky pro Bitcoin: silné akvizice a záchytné body na řetězci

Přibližně 802 000 adres získalo 687 000 BTC za průměrnou cenu 65 960 USD, což potvrzuje býčí perspektivu Bitcoinu. 

IOMAP odhaluje nedostatek významných zón odporu, což naznačuje možné posílení rally nad 70 000 USD v nadcházejících dnech. 

Toky na řetězci z burz se zvyšují, což podtrhuje pozitivní náladu na trhu. Po mírné korekci 18 670 BTC 18. února vzrostl agregovaný objem odcházejících burz na 34 410 BTC.

Jak víme, investoři raději drží své BTC mimo burzy, pokud je nehodlají v krátkodobém horizontu prodat. 

Zvýšení odlivu z burz by proto mohlo naznačovat snížení prodejního tlaku, což by dále podpořilo cenu Bitcoinu v další růstové fázi. 

Celkově tento faktor pomáhá utvářet dlouhodobé vyhlídky Bitcoinu pozitivním způsobem.

Úspěch Bitcoin ETF jako příčina rally

Po téměř šedesáti dnech od schválení spotových bitcoinových ETF Komisí pro cenné papíry (SEC) ve Spojených státech překonaly burzovně obchodované fondy v čele s IBIT společnosti BlackRock všechna očekávání. 

ETF totiž dosáhly milníků, na jejichž zdolání potřebovaly zlaté ekvivalenty roky.

S celkovým kumulovaným čistým přílivem 9,37 miliardy dolarů podle SoSoValue roste poptávka po BTC překvapivým tempem. 

Pozitivní sentiment roste a k bitcoinu, kryptoměně a ETF se sbližuje stále více účastníků, a to jak institucionálních, tak retailových.

Eric Balchunas, analytik ETF ve společnosti Bloomberg, v nedávném rozhovoru uvedl, že růst ETF je způsoben ochotou správců aktiv nakupovat, rostoucím zájmem maloobchodu a hybnou silou vyvolanou “efektem ETF”.

“Efekt ETF” označuje situaci, kdy lidé očekávají větší příliv prostředků a zároveň zadávají příkazy, aby využili potenciálního růstu cen. 

Podle Balchunase ETF IBIT vyčnívá nad ostatními a zdá se, že je předurčen stát se nejúspěšnějším ETF ve finančním prostředí.

Přidejte komentář