Zlato vs. Bitcoin

Zlato je jako Volvo a Bitcoin jako Ducati

Investor Ronald Peter Stoeferle je přesvědčen, že hodnota Bitcoinu v příštích 10 letech stoupne prudce nahoru. Domnívá se, že tato kryptoměna nikdy nepřeroste zlato, které osobně považuje za bezpečnější.

Jak podle investora vypadá budoucnost BTC?
V rozhovoru pro Kitco News se Ronald Peter Stoeferle, Partner a Fund Manager ve společnosti Incrementum AG, sdělil svůj názor na BTC a jeho korelaci se zlatem.

Podle Ronalda jsou Bitcoin a zlato velmi podobné finanční nástroje, oba jsou „zajištěni před každým měnovým experimentem“. Investoři by se tak neměli mezi mimi rozhodovat, ale měli by investovat do obou.

O ceně Bitcoinu v budoucnosti je Stoeferle přesvědčen, že by se mohla vyšplhat do nepředstavitených hodnot.

“Myslím si, že pokud tu Bitcoin bude za 5 až 10 let, ceny půjdou do nepředstavitelných výšin.

Investor nevěří, že by primární digitální aktivum někdy přerostlo zlato jako primární finanční nástroj. I když ho Bitcoin velmi rychle dohání, je z hlediska tržní kapitalizace pořád daleko za drahým kovem.

Zlato je jako Volvo, BTC je jako Ducati
Investor považuje zlato za stabilnější a drží si svou cenu, ale z tohoto důvodu není výdělečný jako Bitcoin.
Dospěl k závěru, že lidé digitální aktivum má své příznivce nebo odpůrce, nic mezi tím.

Vztah mezi virtuálním aktivem a drahým kovem je v poslední době často probíraným tématem mezi mnoha vlivnými osobnostmi.

Dalším investorem, který vyjádřil svůj názor, je Ken Moelis. Americký miliardář srovnal probíhající kryptoměnovou mánii se zlatou horečkou v polovině 19. století z toho důvodu, že lidé v dnešní době jsou z kryptoměn stejně nadšení jako ze žlutého kovu v roce 1848.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*