Zdvojnásobený podíl společnosti Apple a Warren Buffett

Investice společnosti Apple vynesly 1,6 miliardy dolarů a Warren Buffett, jehož společnost Berkshire Hathaway kupuje akcie Applu.

Investiční společnost Berkshire Hathaway patří americkému miliardáři Warrenu Buffettovi a stále velmi výrazně zvyšuje nákupy akcií této světoznámé přední technologické společnosti s názvem Apple. Warren Buffett začal skupovat akcie firmy Apple loni. V současné době má 133 milionů akcií s celkovou hodnotou 17 miliard dolarů, tedy 434 miliard korun.

Nákup akcií společnosti Apple

Nákupy ale v posledním čtvrtletí loňského roku výrazně zvýšil, kdy vsadila hlavně na předpokládaný efekt plánů Donalda Trumpa. Jen v loňském roce koupila za 6,75 miliardy dolaru celkem 61,2 milionu akcií. Naposledy měly tyto akcie celkové hodnotě přes 8,3 miliardy dolaru. Loňské investice Berkshire Hathaway do Applu firmě vynesly zatím v celku sumu přes 1,6 miliardy dolaru.

Warren Buffett se vyjádřil, že od doby zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA, což bylo v listopadu, koupila jeho společnost trhu akcie v celkem 20 miliard dolarů. Vydělala tak zejména na ohromné vlně povolebního vzestupu všech amerických akcií a tímto zvýšila razantně zisk za čtvrté čtvrtletí.

Vývoj trhů v USA

Warren Buffett se na trhu pohybovat vážně umí. Tvrdí, že se americké akciové trhy ještě stále nenacházejí ve fázi takzvané bubliny, tedy ve fázi zcela nereálně vysokých cen. Vzhledem k současným úrokovým sazbám se tady americké akcie jeví spíše jako levné. Další vývoj je ale i podle tohoto zkušeného člověka jen těžko předvídatelný. Nelze ani vyloučit, že akcie brzy velmi výrazně oslabí.

Jeho zboží je ale vysoce atraktivní. Sám Warren Buffett je přezdívaný jako věštec z Omahy. Jako pikantnost ale můžeme poznamenat, že jej chytré telefony nějak neoslovily, dodnes používá i přes veškerou chválu směřovanou díky zakoupeným akciím na adresu iPhonů stále klasický tlačítkový telefon. Hold klasika je prostě klasika.

Buffettův razantní přístup při nákupu akcií Applu mnoho analytiků opravdu velice zaskočil zejména kvůli faktu, že se právě do teď podobnému technologickému sektoru dost výrazně vyhýbal. Apple je však podle Warrena Buffetta více výrobcem takzvaného spotřebního zboží než technologickou firmou, jak je označován.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*