Zásoby ropy rostou, její ceny dosahují maxim

Zásoby ropy rostou, její ceny dosahují maxim

Ti, kdo se věnují investování do komodit a především do ropy, se nyní radují. EIA vydala prohlášení, že zásoby surové ropy podle posledních výsledků výrazně vzrostly, a to k 19. únoru o tři a půl milionu barelů. Zareagovala na to i pražská burza.

To, jak je na tom ropa a plyn, sledují investoři z celého světa. Všichni vědí, že jejich zásoby nejsou nekonečné, ale zároveň že se bez nich lidstvo neobejde – a že jsme na nich čím dál závislejší. Proto poslední informace o zásobách světové ropy měly i přímé dopady na její ceny na světových burzách. Například na pražské burze se ceny ropy dostaly na svá lokální maxima a obchodovala se už za 34 dolarů, což tady dlouho nebylo.

Roste i elektřina

Toto černé zlato ale není jedinou surovinou, na niž se nyní soustředí pohledy akcionářů. Minimálně v českých luzích a hájích se zvyšují i ceny elektřiny. Ne úplně tak dobře si ovšem vede plyn. Důvodem je, že se taktéž objevila nejnovější zpráva od EIA, podle které se zásoby plynu na světě snížily o 117 miliard kubíků. Což ale na druhou stranu není tak úplně hrozné, protože investoři předpokládali snížení množství plynu dokonce o 139 kubických stop.

Klesá i benzín

K ropě se logicky víže i benzín a jeho světové zásoby. I o těch nejnovější statistiky hovoří. Zatímco zásoby surové ropy rostou – předtím EIA hlásila něco přes 2 miliony barelů a nyní je to 3 a půl milionu barelů – zásoby benzínu klesly. Aktuálně se pohybují na více než minus dvou milionech, přičemž investoři očekávaly pokles jen na milion barelů. Je tak otázkou, co přinesou měření v příštích týdnech a jak to ovlivní ceny, za něž se tyto cenné suroviny nyní

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*