Yahoo a Twitter uvažují o fúzi

Na poli internetových gigantů se schyluje k velkému a nečekanému obchodu, který ale zatím není oficiálně potvrzený. Podle informací deníku NewYork Post totiž mezi společnostmi Yahoo a Twitter probíhají jednání o možné fúzi.

Vše se mělo začít odehrávat už před několika týdny, kdy se prý společně setkali zástupci obou firem, aby probrali jejich současný stav, a to hlavně finanční, a zvážili, zda se fúze nejen vyplatí, ale zda bude mít vůbec nějaký smysl. Moc se toho o jejich jednání neví, obě společnosti mlčí a vše je nyní na úrovni spekulací. Ví se jen to, že těchto jednání se určitě neúčastnil šéf sociální sítě Twitter Jack Dorsey.

Krize u Yahoo

Investoři a akcionáři bystří, protože obě firmy patří mezi největší hráče na poli internetu. A i když Twitter silně zaostává za mnohem populárnějším Facebookem, je ve světě přesto velmi oblíbený a používaný, takže o jeho cenné papíry je velký zájem. Mnohem složitější situace je u společnosti Yahoo, kterou drtí síla konkurence a dostává se do čím dál větších obtíží. Právě proto se v otázce možné fúze řeší především finanční stav Yahoo. Jeho kapitalizace je podle posledních údajů 35,3 miliard dolarů a jen během letošního roku jeho akcie vzrostly o více než jedenáct procent.

Přesto před pár měsíci hedgeový fond Starboard silně prosazoval, aby došlo k výměně celého devítičlenného vedení Yahoo, které podle správců fondu nedokázalo dodržovat sliby. A není se čemu divit, že akcionáři, mezi které Starboard patří, jsou nejistí. S koncem minulého roku Yahoo oznámilo, že plánuje velké propouštění zaměstnanců, kdy se hodlalo zbavit hned 15 procent pracovníků. A jen krátce předtím vedení firmy nastínilo, že nejspíš prodá své internetové služby. Zkrátka Yahoo se příliš nedaří, takže fúze s mnohem silnějším Twitterem by pro něj mohla být další šancí. Ale nyní nikdo neví, jak to dopadne a o co přesně jde.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*