XRP před verdiktem SEC vyzařuje důvěrou 

Měsíční růstový trend XRP může pokračovat, jelikož ukazatele nevykazují žádné známky zpomalení.

Vybírání zisků se přiblížilo dvouletému maximu, ale současný stav trhu vybízí k opatrnosti.

Po vynikajícím měsíčním výkonu, který jej odlišil od zbytku kryptotrhu, by Ripple [XRP] mohl čelit blížící se korekci. Netřeba dodávat, že 53% nárůst XRP za posledních 30 dní byl bezprecedentní. Svou roli v obnovení důvěry kupujících však sehrály bubny možného vítězství nad SEC.

Obchodníci nakupují

Tento nárůst byl také zásadní pro to, aby XRP dosáhlo nejvyšší aktivity při vybírání zisků od srpna 2021. Potvrdilo se tak, jak neuspokojivý byl výkon XRP po dlouhou dobu. Podle společnosti Santiment byl denní objem transakcí na řetězci v poměru zisku ke ztrátě na úrovni 1,188.

Ačkoli prodejní tlak většinou vede k poklesu ceny aktiva, zdálo se, že XRP je odhodláno tomuto trendu vzdorovat. V době tisku se hodnota tokenu za posledních 24 hodin zvýšila o dalších 18,17 %.

Podle technického výhledu ukazoval Chaikin Money Flow (CMF), že se výrazně zvýšila akumulace a distribuce tokenu. V době tisku se CMF pohyboval v kladném pásmu a uzavřel na hodnotě 0,18.

Tato hodnota nad nulou znamenala, že se síla pro XRP vyvinula do překoupené oblasti. Dále index směrového pohybu (DMI) ukázal, že za růstovým trendem ceny stále stojí dominantní síly.

V době psaní tohoto článku byl index +DMI (zelený) na hodnotě 41,11, protože průměrný směrový index (ADX) zpevnil pohyb na 41,79. ADX (žlutý), pokud se nachází nad hodnotou 25, znamená, že směrová síla aktiva posílila podporu. Index -DMI (červený) se však nacházel v masivním negativním výkyvu. To znamenalo, že prodejci neprorazili nákupní tlak.

Výzva k bezpečnosti a opatrnosti

Zatímco XRP rostlo na pětiměsíční maximum, technický ředitel společnosti Ripple, David Swchartz, se na Twitteru pustil do diskuse o označení tokenu jako cenného papíru a pověsil ji na hřebík. Schwartz na adresu konverzace poznamenal, že ekosystém Ripple je nyní open source. Proto token nelze považovat za cenný papír, protože uživatelé již nemusí být závislí na třetí straně, aby měli přístup k XRP Ledger (XRPL).

Vzhledem k vnitrodenní ceně XRP na úrovni 0,57 USD by však krátkodobí investoři mohli být při očekávání dalších zisků opatrní. Jednou z metrik, která tuto pozici zobrazovala, bylo Z skóre tržní hodnoty k realizované hodnotě (MVRV). Tato metrika odhaluje, zda je aktivum v závislosti na aktuálním cyklu podhodnocené, nebo ne. Ačkoli v době tisku byla hodnota MVRV -0,59, její monumentální nárůst vyžaduje ostražité odůvodnění.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*