Wall Street vidí příležitost v problémových krypto trzích

Zatímco kritici tvrdí, že bublina okolo kryptoměn praskla, Wall Street chce využít výprodeje kryptoměn.

Tržní kapitalizace krypto aktiv klesla o téměř 70 % z rekordního maxima 2,9 bilionu dolarů v listopadu, což spustilo kaskádu úzkosti a spekulace, že několik vysoce kvalitních kryptooperátorů je na pokraji insolvence.

Pro odpůrce kryptoměn jde o okamžik „já jsem vám to říkal“, poukazující na jednostranné zmrazení klientských účtů na vratkých obchodních platformách na podporu argumentu, že bublina okolo kryptoměn praskla. Bublinové časy zažila většina finančních trhů, proto zkušené obchodníky zajímají jen výhodné nabídky, když všechno praskne.

Goldman Sachs Group, jedna z největších světových investičních bank, se snaží získat 2 miliardy dolarů na nákup ohrožených aktiv od Celsius Network, jednoho z prvních půjčovatelů kryptoměn, kteří zmrazili výběry. 

Goldman Sachs Group, který měl v minulém roce spravovaná aktiva ve výši 2,5 bilionu dolarů, údajně měří zájem ze strany kryptofondů Web3 jako partnerů pro jakoukoli nabídku na Celsia. Goldman však není jediný, kdo chce uzavřít dohodu. 

Správce aktiv Morgan Creek Digital se snaží získat 250 milionů dolarů, aby čelil nabídce kryptoburzy FTX na záchranu dalšího kryptopůjčovatele, BlockFi, který patří mezi firmy zachycené v důsledku implodujícího krypto hedgeového fondu Three Arrows Capital.

Sycamore prohlásil, že společnosti, které se zabývají problémovými aktivy, zastávají dlouhodobě býčí pohled na trh. Zotavení cen kryptoměn je ještě pár měsíců před námi a bude záviset na tom, zda se americká centrální banka odkloní od zvyšování úrokových sazeb.

Fed zvyšuje sazby v boji proti inflaci ve Spojených státech. Inflace v květnu dosáhla 8,6 %, což je nejvíce za posledních 40 let. Signalizovala, že bude pokračovat v této politice a sazby mohou později v průběhu roku dosáhnout 3 % ze současné referenční sazby federálních fondů mezi 1,5 % až 1,75 %.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*